Plan działania zespołu SP Czerwonak

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 31.03.2021

0

1

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Stacjonarna debata wyborcza kandydatów do władz SU. Planujemy zorganizować debatę, w której udział będą mogli wziąć udział wszyscy kandydaci , aby przedstawić swoje programy wyborcze oraz odpowiedzi na pytania publiczności. W debacie będą brali udział wszyscy uczniowie, dyrekcja oraz część nauczycieli. Debata będzie podzielona na dwie części. Pierwsza- przedstawienie przez kandydatów programów, pomysłów oraz druga- pytania od publiczności. Termin, miejsce i forma debaty dostosowane zostaną do wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Debata zostanie zorganizowana pod koniec września, tuz przed wyborami do władz SU.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów/nauczycieli/dyrekcji/pracowników/rodziców) na ważny dla nas temat.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

W związku z planowanymi w szkole zmianami dotyczącymi oceniania planujemy przeprowadzenie debaty na temat "Szkoła bez ocen". W debacie wezmą udział przedstawiciele uczniów ze wszystkich klas IV-VIII (po dwie osoby z każdej klasy), nauczycieli, dyrekcji i rodziców. Debata odbędzie się na utworzonym w tym celu zespole "DEBATA SZKOLNA" w aplikacji Microsoft Teams, z którego korzystamy podczas nauki zdalnej. Debata odbędzie się 22 marca w ramach obchodów Dnia samorządności. Moderatorami debaty będą opiekunowie SU, natomiast członkowie zespołu projektowego będą brali udział w debacie jako obserwatorzy i przygotują po spotkaniu relacje i raport z debaty, który posłuży przy pracy nad planowanymi zmianami. W trakcie debaty członkowie zespołu będą tworzyć notatki, m.in wykorzystując do współpracy platformę Jamboard.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Na przełomie kwietnia i maja planujemy zdalnie lub stacjonarnie przeprowadzić badania nad zainteresowaniami uczniów w naszej szkole i dowiedzieć się w jakich zajęciach dodatkowych, pozalekcyjnych na terenie szkoły chcieliby brać udział. Wyniki badań przedstawimy dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły. Pozwoli to lepiej dopasować propozycję kół zainteresowań, projektów szkolnych na rok 2021/2022.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Nie realizujemy zadania w tym obszarze.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Nie realizujemy działania w tym obszarze


Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
01.04.2021 09:16

Dzień dobry,

dziękuję za opublikowanie planu działania. Jest kompletny, mieliśmy go już okazję omawiać a ponadto część z zaplanowanych działań już podjęliście. Mam nadzieję, że dobrze Wam posłuży do dokończenia Waszej pracy z wyzwaniami.

Z pozdrowieniami

Mentor Janusz