Działamy Razem!

Podejmowanie decyzji: "3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły), żeby wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły)."

Dodano: 30.03.2021

Podczas spotkania online zastanawialiśmy się jaki jest najłatwiejszy i najlepiej dostępny sposób komunikacji w naszej szkole, który posłuży nie tylko w czasie nauki zdalnej, ale również po powrocie do szkoły. Zdecydowaliśmy się na utworzenie emaila szkolnego samorzaduczniowski@szkolazarnowiec.pl, dodatkowo stworzyliśmy zespół na platformie MS Teams. Uważamy, iż takie rozwiązanie jest najlepsze, gdyż wszyscy uczniowie i rodzice mogą się z nami skontaktować za pomocą emaila. Ponadto, nasze spotkania odbywają się na platformie MS Teams, wszyscy od roku na niej pracujemy i uczymy się, dzięki temu czujemy się pewnie i bezpiecznie, rodzice również nie mają problemów, aby brać udział w naszych spotkaniach. Rodzice na platformie MS Teams korzystają z kont swoich dzieci. Na naszym wspólnym pierwszym spotkaniu z uczniami, rodzicami i nauczycielami, przedstawiliśmy główne cele samorządu uczniowskiego, oraz działania jakie zrealizowaliśmy i te które planujemy zrealizować.

W realizację wyzwania zaangażowana była dyrekcja szkoły, drugi opiekun samorządu uczniowskiego oraz przedstawiciele samorządów klasowych.

W realizacji wyzwania najtrudniejsze były i pewnie będą nadal wspólne ustalanie terminów i godzin spotkań. Ciężko dopasować terminy spotkań, aby jak największa ilość osób mogła w nich uczestniczyć.

Za sukces związany z realizacją tego wyzwania uważamy: otwartość naszych koleżanek i kolegów, którzy chętnie piszą do nas i dzielą się swoimi pomysłami, ponadto, każdy uczeń może zgłosić się do samorządu z prośbą o organizację spotkania w dogodnym terminie i godzinie.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania