Instagram Sobieskiego !

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 30.03.2021

Założyliśmy Instagrama szkolnego. To było marzenie uczniów już od dawien dawna, ale trzeba było przekonać do tego naszą Panią Dyrektor. W szkole funkcjonowała dotychczas oficjalna witryna LO oraz kontro Facebookowe, a Pani Dyrektor uważała, że więcej kanałów komunikacji już nie potrzeba. Szkoła Demokracji postanowiła przekonać Panią Dyrektor, że teraz największą popularnością cieszy się właśnie Instagram i to tam najchętniej będą sięgać uczniowie po informacje, ogłoszenia, ale też będzie to forma komunikacji między SU a resztą społeczności LO.

Najpierw powstał plan tego co będzie się działo na Instagramie. Ustalaliśmy to wewnętrznie w ramach naszego zespołu.

Następnie nastąpiło spotkanie z Panią Dyrektor gdzie omawialiśmy kwestie techniczne, zabezpieczeń, administrowania, publikowania, połączenia z Facebookiem i planów na kolejne miesiące.

Udało się . Dostaliśmy zgodę i zaczęliśmy wcielać plan w życie. Założenie szkoły, poinformowanie uczniów, że jest to konto oficjalnie, zaprezentowanie ogólnego planu działalności, regulaminy publikowania itp

Pierwsze posty już się pojawiły

• informacje ogólne
  • informacja o Wyborach do SU
  • informacja o Szkole Demokracji
  • ogłoszenia szkole bieżące
  • ankieta dla uczniów ( więcej w kolejnym wyzwaniu)

opiekun SU

Pani Wice Dyrektor

nie mieliśmy problemów :)

w 100 % Instagram działa coraz prężniej zyskuje nowych obserwatorów i rozkręca się ze swoimi działaniami . A najważniejsze że spełniliśmy to co chciała cała nasza społeczność szkolna już od przynajmniej roku ;)