Wzbogacamy ofertę zajęć ośrodka zgodnie z potrzebami młodzieży.

Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."

Dodano: 29.03.2021

1. Grupa projektowa spotkała się w celu określenia obszaru planowanej diagnozy potrzeb i oczekiwań młodzieży ośrodka. Wybrano dwa obszary do pracy - wzbogacenie oferty zajęć prowadzonych w placówce zgodnie z potrzebami uczniów - wypracowanie systemu punktowego motywującego do zmiany postaw negatywnych.
  2. Uczniowie postanowili zebrać informacje od rówieśników na temat atrakcyjności zajęć realizowanych w placówce.
  3. Zapoznanie z narzędziami do diagnozy - materiał CEO dot. metod animacyjnych. Uczniowie wybrali metodę, za pomocą której przeprowadzili badanie: wywiad z wychowankami. Następnie przygotowali pytania do wywiadu.
  4. Grupa projektowa podjęła decyzję o dodatkowym zebraniu informacji wśród nauczycieli i wychowawców również w formie wywiadu.
  5. Chętni uczniowie przeprowadzili badanie metodą wywiadu wśród uczniów i kadry pedagogicznej, sporządzali notatki- marzec 2021.
  6. Pytania dotyczyły atrakcyjności prowadzonych zajęć dla młodzieży z perspektywy uczniów i dorosłych.
  7. Po zebraniu informacji zespół przeanalizował każdą z nich i podsumował wyniki. Dokonano zestawienia odpowiedzi młodzieży i dorosłych.

Wszyscy uczniowie, wychowawcy i nauczyciele.

Wybór metody diagnozy.

Udzielenie informacji zwrotnych kadrze pedagogicznej na temat atrakcyjności prowadzonych na terenie placówki zajęć.