Tworzymy wspólnie "Drzewo pomysłów" - czyli pomysły na plan pracy SU w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niepołomicach.

  • WYBITNA RELACJA

Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."

Dodano: 29.03.2021

1

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Najpierw wspólnie w zespole zastanawialiśmy się jak zebrać informację od wszystkich uczniów i uczennic ze szkoły, aby stworzyć plan pracy SU dostosowany do potrzeb uczniów.

Pomysł został wstępnie opracowany już podczas konferencji inauguracyjnej. Chcieliśmy stworzyć olbrzymi plakat w kształcie drzewa gdzie każdy mógłby zamieścić swój pomysł lub uwagę do działania SU. Związku z wprowadzeniem zdalnej nauki pomysł ten przeniósł się do wersji on-line. Za pomocą programu genially powstał obraz "Drzewo pomysłów", które wykorzystaliśmy do gromadzenia wypowiedzi uczniów o działaniach SU.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

Z pomocą przyszła nam grupa “Ogrodowo Zakręceni”, która zaproponowała zorganizowanie wspólnego spotkania klas 4-8, na którym moglibyśmy przedstawić pozostałym uczniom swoje działania. Postanowiliśmy wykorzystać tą możliwość do stworzenia wspólnego “Drzewa pomysłów”. 

 

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Dla klas młodszych 1-3 wykonaliśmy plakat, gdzie uczniowie mogli samodzielnie lub z pomocą wychowawców napisać "Co podoba im się w szkole?" i "W jakich wydarzeniach chcieliby wziąć udział?". Niestety ponowne wprowadzenie zdalnego nauczania dla klas młodszych uniemożliwiło wychowawcom zrealizowanie tego zadania. Dane zatem jakie zebraliśmy są odzwierciedleniem oczekiwań uczniów klas 4-8.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Dzięki tak zabranym informacją udało nam się dowiedzieć jakie są zainteresowania naszych kolegów i koleżanek, jakie akcje dotychczas prowadzone podobały się uczniom, jakie są oczekiwania uczniów co do wydarzeń organizowanych na terenie szkoły oraz w jakich przedsięwzięciach możemy oczekiwać pomocy innych uczniów.

Oto nasze pomysły na przyszłe działania:

  • Organizacja konkursów plastycznych, turnieju piłki nożnej, turniejów sportowe/e-sportowe, organizacja kącika czytelniczego.
  • Kontynuacja ciasteczkowych śród, organizacja większej ilości nocy filmowych, uatrakcyjnienie dyskotek szkolnych (więcej zabaw, wybór króla i królowej balu, dyskoteki tematyczne, ankiety przed i po dyskotece, późniejsza godzina rozpoczęcia dyskoteki).
  • Chętnie podejmiemy się organizacji turnieju e-sportu, dnia z filmem, zaproponujemy organizację klubu czytelniczego, piżama party, nocy filmowej/innej, gry terenowej.
  • Możliwość włączenia uczniów w organizację np. turnieju e-sportu i innych podanych aktywności. Jeśli będziemy podejmować się nowych akcji w szkole najpierw zapytamy poprzez Instagrama kto chciałby się włączyć w organizację danego pomysłu.
  • Przekażemy nauczycielom propozycje na zajęcia dodatkowe, w oparciu o zebrane informacje.
  • Napiszemy wniosek o zmianę w statucie - możliwość korzystania z telefonów, postaramy się zorganizować większą liczbę dyskotek, podczas urządzania kącika wypoczynkowego uwzględnimy zakup kanap, zorganizujemy mini muzeum prac uczniów.
Inne pliki związane z realizacją wyzwania
Inne pliki związane z realizacją wyzwania
Linki związane z realizacją wyzwania:
https://view.genial.ly/604aff63ce9d3a0d7e26eb5e/interactive-image-drzewo-pomyslow

Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
30.03.2021 23:27

Gratuluję! Solidna robota. „Drzewo pomysłów” dzięki Wam zakwitło i wyda owoce.
Dołączony Raport potwierdza, że pozyskaliście ciekawy materiał do planowania dalszych działań Samorządu. Zapytaliście nie tylko o ocenę dotychczasowych akcji, ale też o zainteresowania i pasje uczniów/uczennic, ich propozycje zmian w szkole. Zachęciliście kolegów i koleżanki do generowania nowych pomysłów, zapraszacie ich do włączania się w działania i wspólnej realizacji. Samorząd to przecież wszyscy uczniowie. Wiecie już też, w jakich przedsięwzięciach Was wesprą. Również nauczyciele zyskują informację, dotyczącą propozycji zajęć dodatkowych. Zaprezentowane pomysły na przyszłe działania są oparte na wnikliwej diagnozie i odpowiadają na potrzeby szkolnej społeczności. Z pewnością dzięki Wam w szkole będzie ciekawiej i dużo się będzie działo.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś