Instagram CKZiU nr 2

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 29.03.2021

Podczas warsztatów wprowadzających do programu powstał pomysł, aby jako środek komunikacji z uczniami utworzyć kanał na Instagramie. Miał być to Instagram Samorządu Uczniowskiego. Kiedy kanał został założony okazało się, że uczniowie pisali i mówili podczas zajęć on-line, że lepiej będzie jeśli będzie to instagram szkolny.

Opiekun SU przeprowadził rozmowy z klasami podczas zajęć i okazało się, że uczniowie szybciej zajrzą na Instagram szkoły niż na Instagram SU, zatem zmieniliśmy rangę Instagrama.

Planujemy wstawiać tam zdjęcia i filmy dotyczące szkoły i szkolnych wydarzeń.

Obecnie umieszczamy filmiki dotyczące promocji szkoły, która odbywa się w warunkach on-line. Link do naszego Instagrama: https://www.instagram.com/ckziu2gdansk/

Poprosiliśmy też jednego z uczniów, który przygotował już logo na facebook Samorządu Uczniowskiego, aby stworzył logo naszego Instagrama

Informacja o powstaniu instagrama przedstawiona została Dyrekcji i nauczycielom podczas Rady Pedagogicznej.

W realizację wyzwania, byli zaangażowani uczestnicy projektu, ale reszta SU także włączyła się w zadania związane z prowadzeniem m.im. Inagrama.

Trudność to zabranie się za wykonanie, bo mamy dużo pomysłów, ale potem słabo z jego realizacją. Zdalna edukacja wcale tego nie ułatwia.

Sukces to stworzenie Instagrama i odzew ze strony uczniów, choć pracujemy, aby być bardziej zauważonymi.