Plan działania SU w ZSP w Lubiankowie na rok szolny 2020/2021

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 25.03.2021

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2021-05-05 23:46

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Przeprowadzic powszechne, równe, większościowe tajne wybory na przewodniczacego Samorzadu Szkolnego. Każdy uczeń może kandydować, wymafgane jest zebranie 15 głosów poparcia, przy czym udzielić poparcia mozna tylko jednemu, wybranemu kandydatowi. Przygotować plakaty wyborcze wraz z terminem wyborów. Powołać komisję wyborczą , przygotować listy uczniów i karty do głosowania. Kandydaci prowadza kampanie według własnego planu stosując plakaty, prezentując swój plan wyborczy w poszczególnych klasach.

Termin wyborów: październik 2020 r.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Tworzymy stronę Facbook SU, która bedzie miejscem prezentacji działań SU i założeń programy "Szkoła Demokracji"oraz będzie dawała mozliwośc poznawania opinii uczniów Szkoły na wiele tematów z życia uczniowskiego.Celem bedzie integracja społeczności uczniowskiej, zachecanie do wspólnych działań.

listopad 2021 r. (założenie strony)

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Zorganizować spotkanie online z ekspertem z zakresu metod skutecznego uczenia sie . Podczas spotkania mozliwość zadawania pytań , moderowanie spotkania przez wybranych członków SU.

Kwiecień/ maj 2021 r.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów oraz rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły). Chcemy wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły).

Zgłosić prośbę do Dyrekcji, aby przedstawiciele SU dwa razy w roku, na początku pierwszego i drugiego półrocza uczestniczyli w zebraniu Dyrekcji z Rada Rodziców. Sformalizować zapisem w Regulaminie SU uczestnictwo w zebraniach z RR. Przedstawiać na ww. spotkaniach wcześniej omówione propozycje uczniowskie dot. wydarzeń szkolnych oraz propozycję pomysłów np. dotyczących aranżacji przestrzeni szkolnej , które mogłyby być realizowane z Kasy Rady Rodziców.

Marzec 2021 rok

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Przygotowac i zaproponowac scenariusz lekcji wychowawczej ,na której uczniowie poznaja różne rodzaje motywacji do nauki. Przeprowadzić ankiete, która pozwoli stwierdzic jakie działania , sytuacje są dla nas motywacje, a jakie zniechecaja nas do nauki. Opracownaie wniosków i przedstawienie nauczycielom.

Kwiecień 2021 r.