Plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 25.03.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?
  1. Spotkanie wewnątrz grup wychowawczych (wrzesień 2020).
  2. Spotkanie z przewodniczącym samorządu. (wrzesień 2020).
  3. Powołanie komisji wyborczej.
  4. Sporządzenie regulaminu wyborów.
  5. Sporządzenie kart wyborczych, urny wyborczej.
  6. Sporządzenie protokołu wyborczego.
  7.  Przygotowanie pomieszczenia biblioteki do wyborów, ustawienie stołów aby wybory były tajne i umożliwiały by komfort intymności. ustawienie miejsca komisji aby mogła czuwać nad porządkiem przebiegu wyborów,
  8. W wyborach wezmą udział wszyscy wychowankowie, będą przychodzić od godziny 15:00 co 10 minut zaczynając od grupy pierwszej do szóstej. Podział na grupy i określony czas ograniczy chaos.
  9. Wybory samorządu (wrzesień 2020).
  10. Gdy wszyscy dokonają wyboru komisja przeliczy głosy, sporządzi protokół.
  11. Ogłoszenie wyborów na porannym apelu w kolejny poniedziałek po wyborach.
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

1. otworzyć na Messenger grupy do kontaktu (sześć grup)
  2. dodać uczniów do odpowiednich grup
  3. uczniowie mogą dodawać się sami
  4. Umieszczać na czacie informacje dotyczące życia szkoły, kursy, szkolenia, wyzwania

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.
  1. Spotkanie z trenerem personalnym on-line. (kwiecień 2021)
  2. Omówienie problemów dotyczących żywienia młodzieży.
  3. Zdrowy tryb życia.
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).
  1. rozmowy w grupach wychowawczych na temat zdrowego jedzenia i ustalenia kto co lubi i chciałby aby było w jadłospisie
  2. Spotkanie samorządu w celu sporządzenia jednolitego jadłospisu (październik 2020).
  3. Spotkanie samorządu z dyrekcją w sprawie prezentacji jadłospisu (październik 2020).
  4.  Spotkanie z kucharkami w sprawie nowego jadłospisu (październik 2020).
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.
  1. Sporządzenie ankiety czy uczniowie wiedzą za co są oceniani na lekcjach.
  2. przeprowadzenie ankiety na godzinie wychowawczej
  3. podsumowanie wyników ankiety
  4. przedstawienie wniosków dyrekcji i nauczycielom w celu wprowadzenia w życie.