Wybory do szkolnego SU

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 21.03.2021

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2021-04-06 09:04

Kiedy odbyły się wybory?
29-30 września 2020 r

W naszej szkole ze względów epidemiologicznych wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się on-line. Przed wyborami kandydaci przygotowali filmy i plakaty wyborcze, na których prezentowali swoje pomysły. Oprócz tego pretendenci przedstawiali się i opowiadali o tym co chcą zmienić w naszej szkole w szkolnym radiowęźle. Dzień przed wyborami rozpoczęła się cisza wyborcza pełna napięcia i niecierpliwości. W dzień wielkiego głosowania Uczniowie dostali wiadomość na librusie z linkiem do głosowania. Już 31 września były wyniki. Nową przewodniczącą naszej szkoły została Karolina Sujka.

opiekunowie samorządu szkolnego, przedstawiciele SU, uczniowie zajmujący się radiowęzłem

Zachęcanie uczniów do brania udziału w głosowaniu. Mimo naszych licznych próśb oraz informowaniu o wyborach frekwencja była bardzo niska.

Udało się nam w sposób demokratyczny wyłonić nową przewodniczącą na ten rok tj. 2020-2021.