Prezentacja online: Jak działa samorząd w naszej szkole?

Wybory i kwestie formalne: "3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów."

Dodano: 15.03.2021

Zespół realizujący projekt 11 lutego po raz pierwszy spotkał się na spotkaniu organizacyjnym w szkole, aby samodzielnie opracować plan działań i przygotować omówienie działania SU uczniom klas trzecich naszej szkoły podstawowej. Przeanalizowaliśmy szkolny statut, regulamin samorządu, a następnie przełożyliśmy na prezentacje Power Point informacje w nim zawarte na język zrozumiały dla młodszych kolegów. W czasie konsultacji korzystaliśmy z pomocy młodszej siostry jednego z uczestników.

24 lutego powstała prezentacja, która w przystępny sposób obrazowała pracę i strukturę samorządu, do której dołączyliśmy jeszcze notatke na temat praw i obowiązków ucznia.

Ze wgledu na sytuację epidemiologiczną realizacja założeń naszego zespołu przebiegała częsciowo zdalnie, łączyliśmy się za pomocą platformy Teams z dziewięcioma klasami trzecimi, które były obecne stacjonarnie w szkole. W każdej klasie było ok. 27 uczniów.

Zespół podczas prelekcji wyświetlał prezentację, wyjaśniał na czym polega praca SU oraz odpowiadał na pytania młodszych uczniów. Dzieci były zainteresowane np.: faktem głosowania na samego siebie w sytuacji pragnienia bycia przewodniczącym szkoły.

Dołączyli do zespołu: Maja, Jarek, Tosia, Kinga oraz nauczyciele wychowawcy klas 3.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:
Bardzo dużym problemem było znalezienie sposobu na porozumienie. Nie udawało się online.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Bardzo dobre przyjęcie ze strony młodszych kolegów. Podobało im się.

Pliki dokumentujące realizację wyzwania: