Debata nad wyborem samorządu

Wybory i kwestie formalne: "3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów."

Dodano: 12.03.2021

Na każdej grupie wychowawczej została przeprowadzona rozmowa między wychowankami a wychowawcami w pełnym składzie. Dotycząca kwestii, kto może reprezentować daną grupę. Starsi uczniowie przetaczali przykłady z poprzedniego roku gdy odbyły się wybory i wybrani kandydaci nie chcieli wspierać uczniów. Samorząd bardzo szybko przestał istnieć i nie było realizowanych działań.

• Przebieg rozmów nie został udokumentowany zdjęciami, ponieważ, nie pomyśleliśmy o robieniu zdjęć w ferworze rozmów.

W związki z dużym zainteresowaniem kwestią Samorządu, w realizację działań włączyli się wychowawcy i dyrekcja placówki. Pomogło to w szybkim przeprowadzeniu działań.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:
Osiągniecie kompromisowej decizjii. W rozwiązywaniu sytuacji trudnych pomagał nam pani Marta. Kireowała przebiegiem dyskusji.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Sukcesem jest wybór kandydatów. Podjęcie jakichkolwiek decyzji.