Plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 11.03.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Przeprowadzimy wybory w formie online do 16 grudnia. Zwołamy spotkania organizacyjne i zaplanujemy wydarzenie, platformę do głosowania i formę przedstawienia kandydatów.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Założymy bezpośredni kontakt, w formie e-maila, między uczniami i władzami samorządu. Informacje spływające będą przedstawiane na spotkaniach samorządu z dyrekcją. Zorganizujemy spotkania odnośnie realizacji tego przedsięwzięcia i zadecydujemy kto będzie sprawował pieczę nad e-mailem. Wyzwanie zrealizujemy do 31 stycznia.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

Zorganizujemy nockę/ dzień integracji w naszej szkole. Spotkamy się i obmyślimy formę w jakiej przeprowadzimy przedsięwzięcie i zaangażujemy jak najwięcej osób do organizacji. do 31 marca

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

W związku z tym, że od dłuższego czasu po głowach uczniów i nauczycieli chodzi miejsce relaksu dla uczniów planujemy takowe miejsca przygotować. Dzięki kontaktom naszej Pani opiekunki zorganizujemy palety, które wspólnymi rękoma pomalujemy i poskładamy do kupy. Do 30 kwietnia.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Od września w naszej szkole został wprowadzony procentowy system oceniania. Po pierwszych tygodniach uczniom zaczęły się nasuwać propozycje ulepszenia tego systemu. Po pierwszym półroczu (do 28 lutego) przeprowadzimy wywiad wśród uczniów naszej szkoły, zapiszemy ich propozycje, uwagi odnośnie sprawy i odpowiedzi zwrotne dostarczymy zebranemu zespołowi od oceniania, aby uwzględnili głos uczniów przy wprowadzanych zmianach.