Zespół "Samorząd Uczniowski" na platformie Teams

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 10.03.2021

Podczas spotkań online, które odbywają się w każda środę na Teamsach (tam mamy utworzony swój zespół „Szkoła Demokracji” zastanawialiśmy nad sytuacją pandemiczną – przedłużającą się i związanym z tym brak bezpośredniego kontaktu uczniów z władzami SU. Dyskutowaliśmy jaki sposób komunikacji w naszej szkole - w obecnej sytuacji przede wszystkim, ale także po powrocie do szkoły byłby najbardziej dostępny, funkcjonalny i bezproblemowy.  Spośród kilku pomysłów wybraliśmy najbliższy uczniom, gdyż od marca 2020 nasza szkoła korzysta z pakietu Microsoft Ofice 365 – platformy Teams, do której nie mają dostępu osoby z zewnątrz; narzędzie to dobrze znamy, bezpłatnie i powszechnie korzystają z niego uczniowie i nauczyciele. Założyliśmy  na platformie TEAMS zespół „Samorząd Uczniowski i zaplanowaliśmy w kalendarzu stałe dyżury, aby uczniowie mogli również spotykać się „bezpośrednio” z władzami SU. Informację o nowej formie komunikacji przekazaliśmy uczniom i nauczycielom za pośrednictwem Teamsa i dziennika elektronicznego.  Spotkania odbywają się w poniedziałki w godzinach od 14.30 do 15.15, w czasie których omawiane są pomysły dotyczące działań uczniów, bieżące sprawy, zgłaszane pomysły i przygotowywane, np. wirtualne kartki z życzeniami na Dzień Kobiet.

Grupa uczniów ze Szkoły Demokracji, władze SU, opiekunowie SU

Sprawy organizacyjne związane z założeniem zespołu „Samorząd Uczniowski”

Ujednolicenie sposobu komunikowania się – jedno miejsce. Taka forma usprawnia pracę i włącza do niej nie tylko osoby z zarządu SU i Szkoły Demokracji. Na pierwszym ze spotkań został zgłoszony i omówiony pomysł organizacji kolejnej akcji SU „Wyjątkowe Kobiety”, do współtworzenia którego włączyło się kilkanaście osób. W czasie kolejnego spotkania została przygotowana wspólnie kartka z życzeniami na Dzień Kobiet, która poprzez dziennik elektroniczny została wysłana na indywidualne konta wszystkich Kobietek – Uczennic, Nauczycielek i Mam.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania