Szkolny Instagram prowadzony przez uczniów i dla uczniów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niepołomicach.

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 10.03.2021

Jako pierwsze wyzwanie wybraliśmy stworzenie Instagrama szkoły, ponieważ Internet i social media są bardzo popularne, dużo osób je ma i łatwo można dzięki nim się komunikować. Stwierdziliśmy, że uczniom naszej szkoły taki sposób komunikacji najbardziej się spodoba, a nam pozwoli na prowadzenie konkursów lub relacji z wydarzeń szkoły. Instagram miał ruszyć w grudniu jednak wcześniejsze ferie i zakończenie pierwszego semestru na to nie pozwoliły. Ostatecznie Instagram ruszył w lutym 2021 r.

W tworzenie Intagrama zaangażowanych jest obecnie jedynie dwoje uczniów i to z naszego zespołu projektowego. Początkowo miało dołączyć jeszcze dwóch uczniów z klasy 8, niestety ich zapał i chęć pomocy okazały się krótkotrwałe. Pandemia i liczba zobowiązań bardzo utrudnia budowanie nowych relacji. Jesteśmy w trakcie poszukiwania przynajmniej jeszcze jednej osoby, dzięki której łatwiej byłoby nam rozdzielić każdemu pracę.

Najtrudniejsze dla nas były początki tworzenia Instagrama. Posty, które się nie pojawiały z nieznanych przyczyn. Brak pomysłów na wpisy w czasie pandemii. Trudności ze znalezieniem osób do współpracy. Mała liczba osób obserwujących nasz profil. Staramy się jednak nie poddawać i zwiększać liczbę osób obserwujących nas, rozsyłając informacje, na przykład na Facebooka szkoły. Wstawiamy także regularnie posty i relacje.

Niewątpliwy sukcesem dla nas było stworzenie quizu o patronie naszej szkoły, czyli Włodzimierzu Puchalskim. Uważamy to za sukces, ponieważ dużo osób się zaangażowało i rozwiązało nasz quiz.