Szkolny Instagram prowadzony przez uczniów i dla uczniów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niepołomicach.

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 10.03.2021

0

1

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Jako pierwsze wyzwanie wybraliśmy stworzenie Instagrama szkoły, ponieważ Internet i social media są bardzo popularne, dużo osób je ma i łatwo można dzięki nim się komunikować. Stwierdziliśmy, że uczniom naszej szkoły taki sposób komunikacji najbardziej się spodoba, a nam pozwoli na prowadzenie konkursów lub relacji z wydarzeń szkoły. Instagram miał ruszyć w grudniu jednak wcześniejsze ferie i zakończenie pierwszego semestru na to nie pozwoliły. Ostatecznie Instagram ruszył w lutym 2021 r.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

W tworzenie Intagrama zaangażowanych jest obecnie jedynie dwoje uczniów i to z naszego zespołu projektowego. Początkowo miało dołączyć jeszcze dwóch uczniów z klasy 8, niestety ich zapał i chęć pomocy okazały się krótkotrwałe. Pandemia i liczba zobowiązań bardzo utrudnia budowanie nowych relacji. Jesteśmy w trakcie poszukiwania przynajmniej jeszcze jednej osoby, dzięki której łatwiej byłoby nam rozdzielić każdemu pracę.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Najtrudniejsze dla nas były początki tworzenia Instagrama. Posty, które się nie pojawiały z nieznanych przyczyn. Brak pomysłów na wpisy w czasie pandemii. Trudności ze znalezieniem osób do współpracy. Mała liczba osób obserwujących nasz profil. Staramy się jednak nie poddawać i zwiększać liczbę osób obserwujących nas, rozsyłając informacje, na przykład na Facebooka szkoły. Wstawiamy także regularnie posty i relacje.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Niewątpliwy sukcesem dla nas było stworzenie quizu o patronie naszej szkoły, czyli Włodzimierzu Puchalskim. Uważamy to za sukces, ponieważ dużo osób się zaangażowało i rozwiązało nasz quiz.Galeria zdjęć

Linki związane z realizacją wyzwania:
https://www.instagram.com/zsp_niepolomice/

Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
12.03.2021 19:18

Byliście wytrwali w realizacji tego wyzwania i w końcu się udało. To świetne narzędzie komunikacji na czas ograniczonych kontaktów bezpośrednich. Pandemia utrudnia Wam budowanie zespołu. Jestem pewna, że z czasem pojawi się więcej pomysłów na materiały, zdjęcia, filmy, nowi użytkownicy i osoby zainteresowane współpracą. Gratuluję pomysłu z quizem o Patronie. To, co najtrudniejsze, już za Wami:)

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś