Plan działania SP36 Bytom

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 05.03.2021

0

1

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Zmiana regulaminu nastąpiła w październiku 2020r. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (przewodniczący, zastępca oraz sekretarz) oraz Rada Samorządu (wszyscy chętni uczniowie, którzy chcą działać w samorządzie) wraz z opiekunami spotkali się online na TEAMSie. Analizowaliśmy poprzedni regulamin. Został całkowicie zmieniony. Uczniowie mieli tydzień czasu na przygotowanie propozycji zmian. Podczas kolejnego spotkania regulamin został złożony w całość i zatwierdzony.

Zależało nam przede wszystkim na organizacji kampanii wyborczej, czego jak dotąd nie było w naszej szkole.

Wyzwanie udało się zrealizować.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Stworzyliśmy w styczniu 2021 zespół na platformie TEAMS, pozwalający na współpracę uczniów, nauczycieli zarówno w czasie nauki zdalnej jaki stacjonarnej. Każdy uczeń może zgłosić nam potrzebę spotkania z samorządem właśnie dzięki naszemu zespołowi. Jest to o tyle ważne, że pozwala nam to zarówno na organizację spotkań online jak i ustalania terminów spotkań, gdy skończą się lekcje zdalne.

Póki co działa to całkiem nieźle, mieliśmy dwa spotkania Samorządu i chętnych uczniów (póki co online), dzięki czemu pojawiły się ciekawe propozycje realizacji pozostałych zadań Szkoły Demokracji. 

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Co roku nasza szkoła świętuje pierwszy dzień wiosny. Zazwyczaj każda klasa idzie do kina lub teatru. Z powodu koronawirusa niestety jest to niemożliwe. Będziemy więc świętować online. Klasy otrzymają losowe zadania do wykonania. Będą to:

prezentacja multimedialna o pierwszych oznakach wiosny, stworzenie przepisów na pyszne wiosenne dania i desery, aerobik (lub zumba) w formie filmu, przygotowanie prac plastycznych o tematyce wiosennej, wyszukanie tematu wiosny w literaturze.

Wszystkie zebrane materiały zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia live - online dla wszystkich uczniów.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

marzec 2021

Stworzenie LOGA naszej szkoły, którego nie mamy, a jest ono bardzo przydatne w wielu sytuacjach i pozwoli lepiej wypromować szkołę w środowisku lokalnym. Wybór odbędzie się poprzez głosowanie online.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

kwiecień 2021

Stworzenie instrukcji dla nauczycieli dotyczącej używania darmowego narzędzia multimedialnego: LIVEWORKSHEETS,

Jest to strona pozwalająca na tworzenie interaktywnych materiałów, dodawanie nagrań, filmów video, co będzie przydatne nie tylko w czasie nauki zdalnej, ale również uatrakcyjni lekcje stacjonarne. Nagramy z uczniami film instruktażowy, w którym stworzymy przykładowy arkusz z różnymi typami zadań (np. uzupełnianie luk, kliknięcie na dobrą odpowiedź itp.), z nagraniami, filmem video. Stworzymy do tego również instrukcję “krok po kroku”. 


Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
07.03.2021 11:29

Dzień dobry,

dziękuję za opublikowanie planu Waszych działań. Rozmawialiśmy o tym podczas spotkania i z przyjemnością zobaczyłem go na platformie. Cieszę się, że dużą część z opisanych w nim działań macie już za sobą. Jesteście słowne i zmotywowane. Tak trzymajcie.

Z pozdrowieniami

Janusz