Wybory i kwestie formalne

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 05.03.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Wrzesień październik - przeprowadzenie aktualizacji regulaminu, omówienie harmonogramu, rozpisanie wyborów. Wybory. Podsumowanie wyborów i upublicznienie działań.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

W związku z pandemią i zamknięciem pracujemy nad udoskonaleniem sposobu komunikacji między uczniami a SU. Zależy nam na usprawnieniu komunikacji, zwiększeniu decyzyjności uczniów w modyfikacji spraw wymagających uwagi. Mamy pomysł na wdrożenie i stworzenie specjalnego kanału, w którym będzie można poprosić o pomoc dorosłych, kolegów, edukacja rówieśnicza i pomoc przy kontaktach z nauczycielami.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Mamy kilku ekspertów na terenie szkoły, dzielnicy związanych z Warszawą, varsavianami, gwarą warszawską itp. Zamierzamy stworzyć możliwość i spotkać się na takich zajęciach z uczniami z Polski (innego miasta) by wysłuchać i jednocześnie zaprezentować naszą okolicę i jej atrakcje oraz sami skorzystać na takiej możliwości.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Zamierzamy zacząć od zmiany jednego, dwóch pomieszczeń klasowych we współpracy z nauczycielami. Złamać schematy, zaproponować inne wyposażenie oraz wybrać przestrzeń wspólną do zaaranżowania na potrzeby lepszego wypoczynku po powrocie do szkoły. Zamierzamy stworzyć projekty, zaproponować wychowawcom i dyrekcji zmiany i postarać się je wdrożyć chociaż częściowo.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Ponieważ wsparcie i edukację rówieśniczą robimy w innym punkcie, w tej części zamierzamy skupić się na tym, czy uczniowie rozumieją jak i za co są oceniani. Chcemy także zwiększyć ich udział we współtworzeniu WSO i przekazywaniu oraz pilnowaniu przyjętych zasad podczas nauki. Chcemy wykorzystać ankiety i inne narzędzia badawcze, zamierzamy zaprosić do współpracy Radę Rodziców.