Rocznica Odzyskania Niepodległości

Działania uczniów i uczennic: "2. Samodzielnie organizujemy działanie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na platformie Szkoły Demokracji."

Dodano: 04.03.2021

W tym roku uroczystość odzyskania niepodległości przyszło nam obchodzić w większości on-line:

W wydarzenie była zaangażowana cała społeczność szkolna.

Zadaniem nauczycieli było przede wszystkim zachęcenie uczniów do udziału w nagraniu, a w drugiej kolejności zaprezentowanie pracy na lekcji on-line.

Opiekun samorządu szkolnego wspólnie z nauczycielami języka polskiego wybrał utwór do nagrania.

Pod opieką opiekuna SU uczniowie klas IV - VIII przygotowali loga niepodległościowe.

Młodsi uczniowie wykonywali swoje zadania pod opieką swoich wychowawców.

Zadania uczniów:

• aktorsko - recytatorskie
  • wokalne
  • manualne - prace plastyczne
  • poza tym uczniowie zamieniali swoje awatary w mediach społecznościowych na loga niepodległościowe.

Najtrudniejsze było to, że przyszło nam organizować święto w czasie edukacji zdalnej.

Sukcesem jest dotarcie do dużej grupy osób i pomimo trybu on-line pokazanie, że stanowimy wspólnotę.