Nasza szkoła na Facebooku

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 02.03.2021

W październiku 2020 roku na jednym ze spotkań Samorządu Uczniowskiego wpadliśmy na pomysł założenia profilu naszej szkoły na portalu społecznościowym- Facebooku. Pomysł spotkał się z dużym uznaniem i zadowoleniem ogółu społeczności uczniowskiej. Realizacja tego wyzwania zajęła nam niewiele czasu, ponieważ w temacie zakładania profili internetowych jesteśmy ekspertami.

Spoza zespołu projektowego zaangażowani byli uczniowie klas siódmych i ósmych.

To wyzwanie było bardzo proste i nie sprawiło nam żadnych problemów.

Sukcesem tego wyzwania jest to, że w czasie pandemii Samorząd Uczniowski bardzo dobrze sobie radzi z komunikacją z pozostałymi uczniami.

03.03.2021 20:55

Dzień dobry,

dziękuję za sprawozdanie. Akceptuję je. Dziękuje jednocześnie za link do założonego przez Was konta na Facebooku, choć nie mogłem wejść "do środka" jako że macie status grupy prywatnej. Widzę jednak, że miejsce jest odwiedzane a liczba członków robi spore wrażenie (84). Życzę Wam sukcesów w rozwijaniu tego środka komunikacji. Jesteście zapewne słusznie dumni z tego działania, gdy zauważacie, że "w czasie pandemii Samorząd Uczniowski bardzo dobrze sobie radzi z komunikacją z pozostałymi uczniami". Super.

Sporo pytań, które mi się pojawiały w trakcie lektury tego raportu pozostaje jednak bez odpowiedzi. Na przykład, co właściwie jest przedmiotem tej "komunikacji z pozostałymi uczniami". (Przy okazji: Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie i uczennice, zatem kim są ci "pozostali? Chyba chodziło Wam o Zarząd Waszego SU?). Brak informacji, w jaki sposób i kto odpowiada na ewentualne komunikaty uczniów i uczennic (zgłaszane pomysły, problemy, uwagi)? Gdybyście zadbali o pogłębienie tej relacji i dorzucili garść faktów i danych, byłoby zdecydowanie ciekawiej.

Nie jest też dla mnie jasne, dlaczego piszecie, że na pomysł ustanowienia tego kanału komunikacji wpadliście "w październiku 2020 roku na jednym ze spotkań Samorządu Uczniowskiego", a datą założenia tej grupy jest 26.09. Pewnie to drobna nieścisłość, ale w tak krótkiej relacji dobrze byłoby zważać na szczegóły- jest ich przecież tak mało.

Mentor Janusz Żmijski