Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• WYBITNA RELACJA

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 27.02.2021

Kiedy odbyły się wybory?

Realizacją zadania przede wszystkim zajął się Adam Hnatkowski, jeden z członków naszego zespołu. Praca rozpoczęła się od przygotowania ordynacji wyborczej która stanowiła podstawę dalszych działań. Następnie uczniom klas 4-8 została podana informacja o organizacji wyborów. Dzięki platformie Microsoft teams założyliśmy zespół nazwany "Wybory do samorządu szkolnego", na którym umieszczane zostawały wszystkie istotne informacje dotyczące wydarzenia. Założony został także specjalny kanał, na którym kandydaci dodawać mogli materiały promujące ich kandydaturę.

Wybory przeprowadzone zostały z wykorzystaniem aplikacji Microsoft forms. W celu zapobiegnięcia oszustwu wyborczemu, w opcjach formularza ustawiona została możliwość oddawania głosów wyłącznie przez uczniów logujących się na stronę za pomocą swojego indywidualnego konta szkolnego. Formularz nie zbierał danych osobowych głosujących, co pozwoliło zachować pełną anonimowość. Zgodność wyników potwierdziła powołana wcześniej poprzez losowanie komisja wyborcza.

26 lutego 2021 roku zostały przeprowadzone wybory do samorządu szkolnego, które zakończyły się sukcesem

W realizację projektu zaangażowani byli uczniowie kandydujący do SU oraz członkowie komisji wyborczej.

W realizacji wyzwania zdecydowanie najtrudniejsze było uświadomienie uczniów, co do potrzeby istnienia Samorządu Uczniowskiego oraz zachęcenie ich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w wyborach, powołanie pierwszego w historii szkoły Samorządu Uczniowskiego.

Pliki dokumentujące realizację wyzwania: