"Depresja w czasie lockdownu" - Q&A spotkanie z pedagogiem szkolnym.

• WYBITNA RELACJA

Działania uczniów i uczennic: "4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji."

Dodano: 24.02.2021

Realizacja tego wyzwania rozpoczęła się od burzy mózgów wśród członkiń naszej grupy projektowej. Wymyśliłyśmy, że chciałybyśmy skorzystać z wiedzy szkolnej pani pedagog. Pierwszym naszym krokiem był kontakt z pedagogiem czy wyrazi zgodę na takie spotkanie i zarejestrowanie tego wydarzenia w formie filmiku. Pani pedagog z entuzjazmem przyjęła nasze zaproszenie, jednocześnie poprosiła nas o propozycję tematu tego spotkania. Jedna z członkiń naszej grupy zapytała uczniów na wspólnej grupie jaki temat chcieliby poruszyć, a nie bardzo mają z kim o tym porozmawiać. Wśród zaproponowanych tematów przeważył temat depresji. Pani pedagog również uznała go za trafny w dzisiejszych pandemicznych czasach i poprosiła o zebranie pytań, które nurtują uczniów. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź. Uczniowie wysłali naszej członkini całkiem sporą ilość pytań. Spotkanie odbyło się podczas godzin wychowawczych na nowo w tym celu założonych grupach na Teamsie. Spotkania odbyły się 23 lutego, dokładnie w Światowy Dzień Walki z Depresją. Po spotkaniach został zmontowany film, który będzie służył rodzicom, uczniom i ich wychowawcom. Pani pedagog podesłała nam również kilka linków z których możemy skorzystać:

Osoby zaangażowane w realizację tego wyzwania to przede wszystkim uczniowie klas ósmych, ich wychowawcy, dyrektor szkoły (z którym konsultowaliśmy to wydarzenie) oraz oczywiście pani pedagog.

Może nie trudny a czasochłonny okazał się kontakt z pedagogiem oraz konsultacje z uczniami dotyczące wyboru tematu oraz pytań, na które uczniowie chcieli uzyskać odpowiedzi i wyjaśnienia. Dużo trudu sprawiło nam przygotowanie i montaż filmu z naszego spotkania.

Za sukces, niewątpliwie, uważamy fakt, że mieliśmy wpływ na temat tego spotkania oraz to, że uzyskaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Materiały zgromadzone podczas tego wydarzenia posłużą rodzicom, uczniom i wychowawcom, ponieważ zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.