Utworzenie środka przekazu w SP4

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 22.02.2021

W szkole zamontowaliśmy skrzynki pocztowe przy bibliotece i pokoju nauczycielskim oraz założyliśmy e-mail samorządu. Poinformowaliśmy uczniów za pomocą platformy LIBRU oraz e-maila SU o możliwości wysyłania swoich próśb i spostrzeżeń oraz komunikowania się z uczniami klas 1-3 przy pomocy skrzynek znajdujących się w szkole. E-maile odczytuje wyznaczona przez nas osoba, a skrzynki sprawdzają opiekunowie samorządu. Otrzymane informacje są omawiane na spotkaniach SU odbywających się za pomocą platformy TEAMS. Do tej pory wpłynęły prośby uczniów dotyczące zdalnego nauczania tzn. prośba 10 uczniów o możliwość przesyłania notatek przez nauczycieli, ze względu na częste kłopoty z internetem. Informacja ta została przekazana Panu Dyrektorowi, z którym co środa SU omawia problemy społeczności szkolnej. Nauczyciele przesyłają notatki na prośbę ucznia. Rozwiązanie problemu zostało przedstawione uczniom przy wokyrzystaniu poczty - przekazanie informacji emailem.

Poza naszym zespołem zaangażowaliśmy tylko panów konserwatorów, którzy zawiesili skrzynki.

Najtrudniejsza częścią było wybranie odpowiedniego miejsca, aby każdy łatwo mógł je odnaleźć i łatwo było dać wskazówki gdzie dane miejsce się znajduje. Ostatecznie skrzynki zawiesiliśmy przy pokoju nauczycielskim i przy bibliotece. Trudność sprawiło zapamiętanie uczniów poczty, która ma służyć do komunikacji.

Stworzenie przestrzeni do komunikacji, do której mają dostęp wszyscy uczniowie, nauczyciele i Dyrekcja szkoły i każdy może wysłać nam swoje uwagi. Spostrzeżenia uczniów są dla nas bardzo cenne i pokazują czy działania jakie podejmujemy są słuszne i jakie są potrzeby uczniów.