Pomoc dla nauczycieli- narzędzia online

• WYBITNA RELACJA

Uczenie się i nauczanie: "4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego)."

Dodano: 17.02.2021

Zaczęłyśmy od zebrania pomysłów- uznałyśmy, że pomożemy nauczycielom ucząc ich użycia narzędzi online. Wybrałyśmy narzędzia oraz podzieliłyśmy się pracą. Stworzyłyśmy wspólnie prezentację, którą wysłałyśmy do wszystkich nauczycieli. Została dobrze odebrana.

Spoza zespołu zaangażowani byli nauczyciele, którzy powiedzieli nam o swoich potrzebach na lekcjach oraz uczniowie, którzy wsparli projekt wypełniając ankietę o nauczaniu zdalnym.

Najciężej było dotrzeć do wszystkich uczniów, aby mogli wypełnić ankietę.

Samo przygotowanie prezentacji i przygotowanie się do pomocy wymagało od nas wcześniejszej nauki obsługi.

Sukcesem było stworzenie prezentacji, która otrzymała dobre opinie od nauczycieli oraz wdrążenie do nauki przedstawionych narzędzi, niektórzy nauczyciele zaczęli ich używać.