Stworzyliśmy zespół na naszej szkolnej platformie TEAMS

• WYBITNA RELACJA

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 16.02.2021

Podczas spotkania online zastanawialiśmy się jaki jest najłatwiejszy i najlepiej dostępny sposób komunikacji w naszej szkole, który posłuży nie tylko w czasie nauki zdalnej, ale również po powrocie do szkoły. Zdecydowaliśmy się na założenie "Zespołu" na platformie TEAMS. Jest to dla naszej szkoły rozwiązanie najbardziej skuteczne, gdyż:

1) podczas nauki zdalnej nasza szkoła korzysta z pakietu OFFICE i będziemy z niego korzystać po zakończeniu nauki zdalnej.

2) wszyscy uczniowie i nauczyciele mają do niego bezpłatny dostęp

3) wszyscy korzystamy z tego rozwiązania od roku i nie musimy uczyć się korzystania z tej platformy

Podczas nauki zdalnej zespół umożliwia nam:

1) organizację spotkań bez limitu uczestników i bez limitu czasu

2) każdy uczeń może zgłosić się do Rady Samorządu z prośbą o organizację spotkania

3) każdy uczeń może zgłosić nam swoje pomysły dotyczące działań szkolnych

Po nauce zdalnej będziemy mogli zamieszczać tam ogłoszenia dotyczące naszej działalności.

I co najważniejsze, nikt spoza naszej szkoły nie ma dostępu do naszego zespołu, co gwarantuje nam bezpieczeństwo i anonimowość (jeśli dany uczeń sobie tego życzy)

Rada Samorządu oraz opiekun

Było wiele pomysłów dotyczących realizacji tego wyzwania. Początkowo miał być to mail samorządu, ale było to dla nas niewystarczające i niesatysfakcjonujące rozwiązanie.

Wspólne spotkania na żywo (z video, mikrofonami) okazały się lepszym pomysłem.

Najwięcej czasu zajęło uzyskanie zgód administracyjnych (dyrekcji i administratora szkolnego).

Łatwość z jaką teraz możemy się kontaktować. Jeśli ktoś ma taką potrzebę, może napisać wiadomość, którą automatycznie otrzymuje każdy członek Samorządu i opiekun. To bardzo przyspiesza naszą pracę.