Plan działania RSU

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 14.02.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?
  1. Ogłoszenie informacji w mediach szkolnych.
  2. Przeprowadzenie kampanii - plakaty w wyznaczonym miejscu i wideo-gazetka.
  3. 23.09.2021 - wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.
  1. Szkolenie RSU w programie Canva.com. (09.2021)
  2. Umieszczanie informacji na szkolnej wideo-gazetce (cały rok)
  3. Komunikowanie się RSU z uczniami przez klasowe grupy na FB oraz za pośrednictwem szkolnej strony FB (cały rok).
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
2. Samodzielnie organizujemy działanie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Korzystamy z pomysłów zamieszczonych na stronie Szkoła Demokracji.

.Zorganizowanie przez Radę Samorządu Uczniowskiego następujących wydarzeń:

14.10.2020 - obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

11.11.2020 - Święto Niepodległości

14.02.2021 - Walentynki

21.03.2021 - Dzień Kolorowej Skarpetki

19.05.2021 - Dzień Dobrych Uczynków

1.06.2021 - Dzień Dziecka

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).
  1. 09.2020 Ustalenie z Dyrekcją szkoły miejsca, które uczniowie mogą zagospodarować.
  2. 11.2020 Konkurs na projekt wykonania.
  3. 12.2020 Podział zadań i ustalenie regulaminu korzystania z przestrzeni dla uczniów.
  4. 01 - 03.2021 - realizacja projektu.
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy ogólnoszkolne konsultacje zasad wewnątrzszkolnego oceniania lub programu wychowawczego szkoły.
  1. 01.2021 - Opracowujemy ankietę dla uczniów dotyczącą systemu oceniania.
  2. 01 - 02.2021 - Analiza wyników, wyciąganie wniosków, rekomendacje.
  3. 02.2021 - spotkanie Rady Samorządu z Dyrekcją i Radą Pedagogiczną.