Plan Działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 12.02.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

1. Zebranie kandydatów to SU.

2. Każda klasa może wyłonić dwóch kandydatów ze swych szeregów.

3. Żeby kandydat mógł wziąć udział w wyborach musi dostać trzydzieści głosów poparcia z przynajmniej czterech klas.

4. Debata-każdy z kandydatów przedstawia przed szkołą swoje pomysły i plany. Potem głosujący mogą zadać im pytania odnośnie ich planów.

5. Głosowanie- każdy z głosujących dostaje karteczkę z imionami kandydatów i zaznacza jedno imię i wrzuca karteczkę do urny wyborczej.

6. Wyniki są ogłaszane na apelu szkolnym.

W pierwszym miesiącu szkoły.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

1. Na początku wyznaczamy osobę do zajmowania się stroną SU naszej szkoły.

2. Stworzenie fanpage’a/strony internetowej na mediach społecznościowych jak Facebook lub Instagram.

3. Uczniowie będą wstanie komunikować się z SU przez tą stronę.

Jak najszybciej

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

1. Przydzielamy danym klasom ich zadania. Po czym je informujemy przez wychowawców.

2. Klasy mają wyznaczony czas na wykonanie danej działalności lub przygotowanie się do niej.

3. Wykonujemy zadanie.

Pod koniec roku szkolnego.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

1. Pieniądze zostaną zebrane poprzez radę rodziców albo szkolne kiermasze.

2. Z strony/fanpage’a szkoły są wybierane najlepsze pomysły po czym uczniowie mogą głosować na co będzie przeznaczony budżet partycypacyjny .

3. Pomysł wybrany przez uczniów jest wdrażany w życie.

Styczeń/luty czyli początek drugiego semestru.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy ogólnoszkolne konsultacje zasad wewnątrzszkolnego oceniania lub programu wychowawczego szkoły.

1. Wychowawcy konsultują zasady oceniania z uczniami.

2. Potem wychowawcy przekazują zebrane informacje pani Dyrektor

3. Rada nauczycieli decyduję czy pomysł czy pomysł jest wykonalny.

W połowie drugiego semestru (potem dwa lata później)