Debata wyborcza przewodniczącego samorządu uczniowskiego.

Wybory i kwestie formalne: "2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole."

Dodano: 10.02.2021

Na samym początku stworzyliśmy zespół na aplikacji Microsoft Teams na którym wszystko się odbyło. Następnie bez żadnych zakłóceń udało nam się połączyć. Każdy z kandydatów się przedstawił, powiedział kilka słów o sobie, co by chciał wnieść do naszej szkoły, jakie ma pomysły na dalsze działania i jak będzie wyglądała nasza współpraca. Następnie przedstawiciele wszystkich klas zadawali zebrane wcześniej przez nich pytania i kandydaci chętnie na nie odpowiadali .Padło dużo ciekawych pomysłów od osób startujących w wyborach. Oferowali konkursy wzorowane na teleturniejach z TV, wznowienie działalności radiowęzła, złagodzenie zasad dotyczących stroju uczniowskiego, rozrywki dostosowane do obecnie panujących zasad, częstsze kiermasze i wiele innych. Ponadto nasi kandydaci chcieli wprowadzić do szkoły różne ciekawe akcje i dni tematyczne np. obchody nietypowych świąt, ,,szczęśliwy numer,, , czyli dzień bez pytania i koło ratunkowe dla nieprzygotowanych.

Zaangażowani byli wszyscy uczniowie klas 4 - 8, którzy dołączyli do debaty i z uwagą słuchali lub dodatkowo zadawali pytania kandydatom, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz kandydaci i kandydatki na Przewodniczącego.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:
Zastanawialiśmy się jak poinformować wszystkich uczniów o debacie i postanowiliśmy, że zrobimy to przez stronę szkoły. Nasz opiekun wstawił informację o terminie debaty na stronę szkoły. Link do tego ogłoszenia wysyłamy poniżej.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Udało nam się wysłuchać pomysłów i propozycji kandydatów.Naszym sukcesem jest to, że wszyscy ochotnicy się bardzo przyłożyli i solidnie przygotowali dzięki czemu mogliśmy lepiej poznać kandydatów.