Grupa Samorządu Uczniowskiego na platformie Microsoft Teams.

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 08.02.2021

Po powrocie do szkoły z ferii utworzyliśmy grupę Samorządu Uczniowskiego na platformie Microsoft Teams. Wybraliśmy tę platformę ze względu na to, że wszyscy uczniowie szkoły z niej korzystają w czasie zajęć on - line. Chcieliśmy dotrzeć do całej społeczności szkolnej, szczególnie zależało nam na tym, by uczniowie klas młodszych też mieli z nami kontakt. Uczniowie wszystkich klas otrzymali wiadomość powitalną, z której dowiedzieli się o istnieniu grupy i sposobie jej działania. Także na lekcjach wychowawczych nauczyciele informowali swoich podopiecznych o powstaniu i zasadach funkcjonowania grupy Samorząd Uczniowski. Wszyscy uczniowie mają kontakt z władzami, mogą wysłać prywatną wiadomość.

Na wiadomości, pytania i propozycje nadesłane przez naszych kolegów i koleżanki staramy się odpowiadać przynajmniej raz w tygodniu. Wszystkie informacje ze spotkań, podjęte decyzje są przekazywane uczniom nie tylko na platformie Microsoft Teams, ale też przez wychowawców na godzinach wychowawczych, czasami korzystamy też z wysyłania wiadomości na na platformie Office 365 skrzynki e-mailowej. Administratorem strony został Patryk Lademan - zastępca przewodniczącego. W tym krótkim okresie działania naszej grupy otrzymaliśmy kilka zapytań, o to kiedy będziemy znowu zbierać nakrętki, kiedy można je przynieść do szkoły. Jesteśmy w trakcie ustalania z Dyrekcją szkoły sposobu zbiórki w czasie pandemii.

W realizację wyzwania zaangażowani byli Opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz jego przedstawiciele i administrator platformy Teams z ramienia szkoły.

W realizacji wyzwania raczej nie napotkaliśmy na żadne trudności.

Uważamy, że sukcesem związanym z realizacją tego wyzwania jest to, że każdy z uczniów i nauczycieli ma taką samą możliwość do informowania przedstawicieli samorządu o ważnych sprawach.