Plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 31.01.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
5. Tworzymy instytucję i procedury odnoszące się do łamania praw ucznia oraz konfliktów w naszej szkole (np. rzecznik praw ucznia czy szkolne mediacje procedura czy zgłoszenia złamania praw ucznia).
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?
  1. Termin realizacji styczeń 2021 rok, ze względu na to ze poprzedni rzecznik był wybrany do końca grudnia 2020
  2. Stworzyć zespół na teamsach
  3. Wybrać kandydatów na dwóch rzeczników
  4. Przeprowadzić wybory na teamsach na godzinach wychowawczych
  5. Uaktualnić regulamin rzecznika praw ucznia oraz procedury łamania
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.
  1. Uaktualnić i przenieść tablice SU
  2. Uaktualnić i kierować strona samorządu na Instagramie oraz strona na FB
  3. Stworzyć pocztę Samorządu na którą uczniowie będą mogli wysyłać prace konkursowe, pytania itp

Był plan stworzenia takiej telewizji szkolnej na jej terenie lub gazetki ale w czasie stacjonarnego nauczania.

październik - grudzień 2020

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Wrzesień - czerwiec

1. przeprowadzenie wstępnego rozeznania za pomocą instagrama oraz sznurka
  2. Stworzenie Banku Pomysłów - Skrzynki pomysłów wirtualnie

w tym roku szkolnym odbyła sie też ankieta na temat działalności samorządu przed i w trakcie pandemii , ankieta odbyła się online , dla uczniów i rodziców , otrzymali link za pomocą instagrama oraz librusa.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów oraz rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły). Chcemy wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły).
  1. Wstępne rozeznanie się czy możemy stworzyć zebrania otwarte dla chętnych osób
  2. rozmowa z panią dyrektor i jej zgoda
  3. rozesłanie zaproszeń do rodziców, uczniów i nauczycieli
  4. ustalenie na teamsach comiesięcznych zdalnych spotkań, na początku każdego miesiąca

termin grudzień - czerwiec

pierwsze spotkanie planowane na 2 lutego godzina 15.30

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.
  1. Ustalamy harmonogram naszych spotkań z klasami i rozmów na temat motywacji do nauki oraz prosimy wychowawców by przeprowadzili w klasach warsztaty na temat motywacji
  2. ze względu na ograniczenia i zamknięcie szkół robimy to zdalnie
  3. dodatkowo prosimy by uczniowie wyrazili swoje zdanie w ankiecie anonimowo oraz na instagramie oraz w wiadomości prywatnej na librusie
  4. opracowujemy propozycje dla nauczycieli i jednocześnie uczniów w jaki sposób efektywnie podnieść motywacje do nauki