Spotkanie on-line z młodszymi kolegami

Wybory i kwestie formalne: "3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów."

Dodano: 28.01.2021

W dniu 18 grudnia spotkaliśmy się (Marta p., Igor B. oraz Karolina Ś.) on-line na platformie Teams z klasą 5c. Jeszcze przed zajęciami staraliśmy odszukać się różnego rodzaje pomoce w internecie. Szukaliśmy na różnych forach i stronach. Udało nam się odnaleźć odpowiednią prezentację, która była nasza pomocą podczas spotkania. Zaczęliśmy od krótkiego wstępu i wytłumaczenia podstawowych pojęć. Następnie staraliśmy się przekazać jak najwięcej naszej wiedzy w tym temacie.Spotkanie zakończyliśmy krótkimi pytaniami, aby sprawdzić, czy modsi zrozumieli przekaz oraz odpowiedzeniem na ich pytani, których było całkiem sporo.

Poza naszym zespołem zaangażowaliśmy uczniów klasy 5c.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:
Dobranie odpowiednich słów i znalezienie pomocnych źródeł, aby były zrozumiałe dla młodszych kolegów.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Przekazanie młodszym kolegom co to jest demokracja, jak przebiegają wybory oraz jak je zorganizować.