Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 28.01.2021

Stworzyliśmy skrzynkę mailową, na adres której uczniowie naszej szkoły mają możliwość wszelkiego rodzaju zapytania, pomysły itp. Tworzymy także grupę za pomocą platformy elektronicznej MS Teams. Do grupy zaproszeni są przedstawiciele samorządów klasowych, przedstawiciele SU oraz ich opiekunki. Dzięki temu środkowi przekazu informacji będziemy w stanie na bieżąco diagnozować potrzeby i problemy społeczności szkolnej.

Jak uczniowie zostali poinformowani o nowym sposobie komunikacji z władzami samorządu uczniowskiego? Wysłaliśmy przedstawicielom samorządów klasowych wiadomość poprzez czat MS Teams z informacją na temat nowego sposobu komunikacji.

O nowych inicjatywach informujemy uczniów właśnie za pomocą MS Teams, a także poprzez media społecznościowe i dziennik elektroniczny.

Ogłosiliśmy konkurs na projekt fragmentu przestrzeni szkolnej, tzw. "Kącik relaksu". Skrzynka mailowa, którą założyliśmy, jest narzędziem umożliwiającym przesyłanie projektów. Otrzymaliśmy już pierwsze prace, konkurs rozstrzygniemy wkrótce. Jest to temat kolejnego wyzwania, a zatem opiszemy przebieg głosowania na najlepszy projekt, a także wyniki w kolejnej relacji. O możliwości głosowania na najlepszy projekt poinformowaliśmy za pomocą postów umieszczonych na szkolnej stronie FB, a także zwróciliśmy się z prośbą do wychowawców (wiadomość w dzienniku elektronicznym), aby zachęcili swoich wychowanków do głosowania.

W realizację projektu zostali zaangażowani przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz ich opiekunki.

Sądzimy, że najtrudniejszy w realizacji wyzwania był wybór najbardziej optymalnego środka przekazu informacji, który spełniłby swoją rolę w czasach pandemii.

Sukcesem okazał się fakt, że dzięki nowemu środkowi przekazu informacji, jesteśmy w stałym kontakcie i możemy na bieżąco omawiać istotne dla społeczności szkolnej sprawy.