Szkolny Instagram

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 28.01.2021

Założyliśmy Instagrama szkolnego przy współpracy z resztą SU.

Przewodniczący SU naszej szkoły oraz zastępcy.

Raczej nic, stworzenie konta na którym możemy udostępniać treści o naszej szkole nie było trudne.

Szybki napływ obserwatorów oraz częste wstawianie postów.

30.01.2021 10:33

Dzień dobry,

dziękuję za nadesłanie raportu i załączników- zrzutów ekranu, które zawierają wiarygodne dowody na to, że stworzone przez Was medium działa i ma swoich zwolenników. Akceptuję Wasze sprawozdanie na dobry początek, choć prosiłbym, aby Wasze opisy działań były w przyszłości nieco bogatsze. Chodzi o to, by pozwoliły mnie oraz innym zainteresowanym wyobrazić sobie zwłaszcza te kwestie, które związane są z najważniejszym kontekstem Waszego działania: potrzebami licealnej społeczności uczniowskiej.

Nie ma, niestety, w tekście odpowiedzi na wiele oczywistych pytań, które przychodzą mi do głowy: czy była to Wasza inicjatywa, czy reakcja na potrzebę szerszej społeczności, czy jest ono uzupełnieniem dla już istniejących narzędzi komunikacji czy konkurencją dla nich czy też jest pierwszą taką inicjatywą, czy i jak zadbaliście o to, by wszyscy uczniowie zostali poinformowani o nowej możliwości, dlaczego właśnie Instagram, jakie zadania wykonał Wasz zespół projektowy a co wziął na siebie Zarząd SU, itp.

Mam nadzieję, że kolejne relacje pozwolą czytelnikowi stworzyć sobie dokładniejszy obraz Waszych poczynań w relacji do życia Waszej szkolnej społeczności.

Z ciekawością czekam także na Wasz plan działania- czas szybko mknie do przodu :-)

Mentor Janusz