Spotajmy się co miesiąc...

Komunikacja i media: "4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją."

Dodano: 27.01.2021

W ramach realizacji zadania podjęłyśmy następujące działania:

• zredagowałyśmy pismo do Pani Dyrektor z prośbą o organizację cyklicznych spotkań;
  • przekazałyśmy pismo Pani Dyrektor;
  • zaprosiłyśmy "uczniów z pomysłami" na spotkanie z Panią Dyrektor;
  • zorganizowałyśmy pierwsze spotkanie, w celu ustalenia terminarza spotkań;

Realizację działania rozpoczęłyśmy w grudniu. Spotkałyśmy się na platformie Teams i zredagowałyśmy pismo - prośbę do Pani Dyrektor dotyczącą cyklicznych spotkań Dyrekcji Szkoły z Uczniowską Radą Szkolną. Następnie przekazałyśmy podanie - Pani Dyrektor pozytywnie odpowiedziała na naszą inicjatywę, była mile zaskoczona złożoną propozycją.Udało nam się wspólnie ustalić termin spotkania - 25 stycznia 2021 r. o godzinie 19.30. Kolejnym krokiem było zaproszenie "uczniów z pomysłami" na organizowane zebranie. W poniedziałek, o umówionej godzinie na platformie Teams spotkała się Pani Dyrektor, opiekunowie i członkowie Uczniowskiej Rady Szkolnej, grupa projektowa i zainteresowani uczniowie. W trakcie spotkania uczestnicy przedstawili efekty swojej dotychczasowej pracy, podzielili się ciekawymi pomysłami. Wypracowaliśmy także termin comiesięcznych spotkań.

W realizację wyzwania zaangażowana była:

• Dyrekcja Szkoły;
  • Uczniowska Rada Szkolna;
  • opiekunowie URS;
  • uczniowie naszej szkoły.

W realizację zadania zaangażowałyśmy Uczniowską Radę Szkolną wraz z opiekunami, którzy w naszym imieniu zaprosili "uczniów z pomysłami" na spotkanie z Panią Dyrektor. Uczniowie, którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniu przekazali nam swoje pomysły, uwagi i sugestie.

Realizację wyzwania najbardziej utrudniła nam zmiana terminu ferii zimowych.Rozbiła nam spójność działania, zakłóciła komunikację. "Stałą niedogodnością" jest zdalny tryb nauki, który uniemożliwia nam kontakty "twarzą w twarz", ogranicza aktywność części uczniów.

Niewątpliwym sukcesem jest ustalenie terminarza cyklicznych, comiesięcznych spotkań Dyrekcji Szkoły z Uczniowską Radą Szkolną oraz zainteresowanymi uczniami. Ostatni poniedziałek każdego miesiąca jest dniem, w którym Pani Dyrektor wygospodaruje czas i zaszczyci nas swoją obecnością. Poprawi to komunikację między dwoma "ważnymi podmiotami" szkoły, przyspieszy podejmowanie decyzji, usprawni realizację działań. Znacznym osiągnięciem, z naszego punktu widzenia, jest fakt, że Pani Dyrektor tak szybko i pozytywnie zareagowała na naszą propozycję, podkreślając, że będzie to korzystne dla całej społeczności szkolnej.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania