Organizacja wyborów do naszego Samorządu Uczniowskiego

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 25.01.2021

0

0

Kiedy odbyły się wybory?
05.10.20204.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:
  1. Na początku opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ogłosili nabór kandydatów do grona SU.
  2. Po zamknięciu listy wszyscy kandydaci zostali poproszeni o zaprojektowanie swoich plakatów wyborczych oraz przemyślanego programu.
  3. Kandydaci mieli tydzień czasu na przedstawienie swoich pomysłów społeczności szkolnej.
  4. W między czasie ogłosiliśmy na czas wyborów i zbierania głosów "Dni Demokracji". Nasza społeczność szkolna wysłuchała z tej okazji następującego ogłoszenia przez radiowęzeł: Samorząd Uczniowski wita wszystkich po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że jesteście pełni energii i chęci do działania, ponieważ niebawem ruszamy z wyborami.Z tej okazji w ciągu dwóch dni, w trakcie których będziemy zbierać głosy, chcemy świętować Dni Demokracji w naszej szkole. Na początek kilka ciekawostek na temat ważnego dla każdego Polaka ustroju państwowego.Demokracja to inaczej władza ludzi. Demos to po grecku ludzie a krateo rządzić. Ojczyzną demokracji są Ateny. Tam, na wzgórzu o nazwie Pnyks spotykali się obywatele Aten, głośno debatowali o swoich problemach i pomysłach. A później głosowali nad tym, które z nich staną się prawem dla wszystkich. To było dawno temu w czasach od VI do połowy IV wieku p.n.e. Demokracja oznacza, że wszyscy ludzie są równi, mogą swobodnie się wypowiadać, myśleć i wierzyć, w co chcą. Każdy może pracować gdzie chce, swobodnie słuchać radia i korzystać z internetu. A także może głosować w wyborach na tę osobą, która mu się podoba. Dlatego dni 5 i 6 października w trakcie, których będziemy zbierać głosy na zgłoszonych do Samorządu Uczniowskiego kandydatów będą świętem demokracji w naszej szkole. Prosimy żeby wszyscy uczniowie klas 4-8 do tego czasu zapoznali się z sylwetkami ochotników do Samorządu Uczniowskiego. Podejmijcie decyzję świadomie i odpowiedzialnie. Niebawem ruszy kampania wyborcza w naszej szkole i będą pojawiały się plakaty różnych kandydatów, które znajdą się między innymi na gazetce Samorządu Uczniowskiego na parterze. Bardzo prosimy o zgłaszanie chęci udziału w wyborach do opiekunek: Pani Klaudii Sobocińskiej, Pani Elżbiety Kapluk oraz Pani Marty Kazimierczak-Con. Miejsce na wasze plakaty wyborcze już czeka. Świętujmy razem Dni Demokracji w naszej szkole!
  5. Wyniki wyborów zostały ogłoszenie 3 dni po zebraniu głosów.
Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?
Drugi opiekun SU: Klaudia Sobocińska oraz pozostali kandydaci do SU.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

W czasach pandemii najtrudniejsze dla uczniów było dotarcie ze swoim programem do wszystkich wyborców.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?
Dużym sukcesem było widoczne zaangażowanie przyjaciół osób kandydujących. Przez kilka dni cała szkoła żyła wyborami do SU i o Dniach Demokracji przypominała wszystkim gazetka na głównym holu.

Galeria zdjęć

Linki związane z realizacją wyzwania:
https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-2-w-Plewiskach-1791381851114227/photos/a.1810370185882060/2732268750358861
Pliki dokumentujące realizację wyzwania:

Podobało Ci się

Komentarze