Bank pomysłów

Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."

Dodano: 23.01.2021

Cała realizacja projektu przeszła nam dość sprawnie. Sam pomysł wpadł do głowy w tri mi ga.

Jako że zabraliśmy się za pracę dosyć późno, musieliśmy się wspiąć w sobie i zabrać się za robotę.

Rozplanowaliśmy wszystko co i jak, kto się czym zajmuje i przeszliśmy do działania.

A więc jeżeli chodzi o sam pomysł, był on wzięty z programu wyborczego jednego z nas. Teraz kiedy zabraliśmy się za realizację wyzwania stwierdziliśmy że taka "skrzynka" będzie odpowiednią rzeczą.

Jednakże przed nami pojawił się problem: Jak to zrobić skoro mamy nauczanie zdalne?

Razem na naszej grupie na mesengerze dyskutowaliśmy na ten temat, i w pewnym momencie padło, abyśmy wykorzystali to że mamy social media naszego samorządu i że wszystko możemy zorganizować wirtualnie.

Na wcześniej wspomnianej grupie podzieliliśmy się zadanianiami:

-V-ce przewodnicząca i skarbnik wraz z pomocą naszej koleżanki utworzyły małą notatkę na temat co to jest "Bank pomysłów" i w jaki sposób działa.

-Sekretarz zajął się utworzeniem grafiki przedstawiającej takową skrzynkę.

-Przewodniczący przygotowaną notatkę i zdjęcie wrzucił na jedno z social medi.

Skrzynka jest przez cały czas aktywna, więc uczniowe w każdej chwili mogą pisać pomysły, czy też prośby na to co chciałyby aby się działo w naszej szkole, a my oczywiście będziemy się starać brać to pod uwagę.

Uczniowie zainteresowali się takim rozwiązaniem. Wykazali dużą aktywność w wyrażaniu swojego zdania.

Co do reżimu sanitarnego to nie był problem ponieważ cała skrzynka była organizowana wirtualnie.

Oprócz nas (samorządu) podczas realizacji wyzwania towarzyszyłam nam również nasza koleżanka, która w naszym gronie jest już od dłuższego czasu i pomaga nam w przeróżnych projektach jak tylko może.

Największą trudność sprawiło nam wymyślenie w jaki sposób, wszytko zorganizować pomimo nauczania zdalnego i kwarantanny. W taki sposób, aby wszystko miało szansę wypalić.

Co najważniejsze jesteśmy dumni, że udało nam się wszystko zorganizować pomimo kwarantanny.

Nie musieliśmy czekać na powrót do szkoły aby wszystko wdrożyć w życie.