PZS Reda

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 23.01.2021

Kiedy odbyły się wybory?
29 września 2020 r.

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

W dniu 29 września 2020 r. odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Kandydaci biorący udział w wyborach: Korbut Krzysztof kl. 2atg, Kaczmarczyk Martyna 2apLo, Stromski Adrian 2stp, Lessnau Szymon 2ctg.

Wybory pierwszy raz od wielu lat odbyły się w szczególny sposób. Wymagany był reżim sanitarny. Wybory były równe, powszechne, bezpośrednie oraz odbywały się w sposób tajny.

Wszyscy uczniowie i uczennice mieli prawo do głosowania i kandydowania. W szczególności: ordynacja nie ograniczała prawa do kandydowania ze względu na oceny (w tym z zachowania) ani opinię wychowawcy lub dyrektora.

Wybory odbyły się na dużym holu, który był stale wietrzony. Każda klasa była wpuszczana osobno, aby uniknąć mieszania się uczniów między klasami.

Cała społeczność posiadała maseczki ochronne. Pilnowaliśmy, aby odległość miedzy uczniami była odpowiednia.

Uczniowie byli proszeni o wzięcia własnego długopisu, jeżeli niestety uczeń nie posiadał takowego, otrzymywał zdezynfekowany długopis od osób, które pilnowały głosowania. Te osoby posiadały rękawiczki oraz maseczki.

W głosowaniu wzięło udział 460 osób (uczniów i nauczycieli) Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie.

Wśród wszystkich głosów nieważnych było 16 głosów.

Wyniki głosowania:

I. Lessnau Szymon - 147 głosów

II. Stromski Adrian - 153 głosów

III. Kaczmarczyk Martyna - 92 głosów

IV. Korbut Krzysztof - 52 głosów

Przewodniczącym Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2020/2021 wynikiem 153 głosów został Adrian Stromski, uczeń klasy 2atp.

Pozostałe osoby zostają członkami Samorządu Szkolnego.

Zaangażowana byłą cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele.

Zachowanie odległości między uczniami. Ciągłe przypominanie i pilnowanie, by uczniowie dezynfekowali ręcę.