Plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 19.01.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Czas: do końca września

30 września odbędą się wybory do władz samorządu uczniowskiego. Planujemy poprzedzić je debatą kandydatów, podczas której będą mogli zaprezentować swoje poglądy. Wyborcy będą mieli możliwość zadania pytań.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Czas: Do końca stycznia

Przedstawiciel SU wraz z opiekunem stworzą stronę Samorządu Uczniowskiego na Facebooku. Będą zamieszczać tam informację na temat życia szkoły, konkursy, zagadki, rebusy, live ze spotkań samorządu, propozycje zmian w szkole, ankiety itp. Administratorem strony zostanie przewodnicząca SU Iga Grala. Za pomocą dziennika Librus wyślemy zaproszenia do odwiedzenia naszej strony na FB.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Czas: do połowy lutego

Samorząd uczniowski przeprowadzi ankietę za pomocą MS Forms. Wyniki ankiety zostaną zamieszczone na stronie FB Samorządu Uczniowskiego. Dodatkowo utworzymy chmurę słów z propozycjami używając narzędzia Mentimeter. W miarę możliwości, za zgodą dyrekcji postaramy się wyjść naprzeciw potrzebom uczniów.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

Czas: do końca marca

Po ustaleniu z dyrekcją kwoty na budżet zbierzemy propozycję dotyczące przeznaczenia pieniędzy na pomysły uczniów. Jeśli nadal będzie odbywać się nauczanie zdalne wówczas propozycje pomysłów uczniowie będą przesyłać na maila SU. Wszystkie propozycje zostaną zamieszczone na stronie FB Samorządu Uczniowskiego oraz przesłane przed dziennik Librus. Głosowanie na poszczególne pozycje odbędzie się  za pomocą  aplikacji online.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Czas: do końca kwietnia

Jeśli nadal będzie odbywać się zdalne nauczanie poprosimy wychowawców poszczególnych klas aby na lekcji wychowawczej porozmawiali z uczniami o tym co ich motywuje do nauki. Wszystkie zgromadzone pomysły uczniowie zbiorą i prześlą w wybranej przez siebie kreatywnej formie ( film, prezentacja, kolaż, animacja itp.) na adres email samorządu. Pomysły zostaną zaprezentowane na stronie FB SU.  Najczęściej powtarzające się propozycje samorząd postara się wdrożyć w życie szkoły.