Wyzwanie

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 15.01.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Wyzwanie planujemy zrealizować w styczniu i lutym, będziemy się spotykać online na platformie MS Teams. Podczas spotkań przeanalizujemy szczegółowo naszą dokumentację, zapiszemy zmiany do ordynacji wyborczej. Przedstawimy zmiany uczniom (wyślemy załącznik za pomocą e-dziennika) i nauczycielom oraz dyrekcji. Prześledzimy również naszą zakładkę na stronie szkoły.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów/nauczycieli/dyrekcji/pracowników/rodziców) na ważny dla nas temat.

Planujemy po powrocie z ferii, rozesłać do uczniów ankietę online dotyczącą tematów, na które chcieliby rozmawiać. Po zebraniu wyników i ich analizie, wybierzemy najciekawszy temat, przygotujemy scenariusz debaty i zaprosimy społeczność szkolną do udziału (ewentualnie gości z zewnatrz w roli ekspertów - jeśli będzie taka konieczność). Jeśli będziemy pracować w trybie stacjonarnym to przygotujemy salę gimnastyczną do spotkania, jeśli nadal będzie edukacja zdalna debata zostanie przeprowadzona na platformie MS Teams.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Planujemy zorganizować w kwietniu spotkanie z ekspertem. W zależności od sytuacji epidemicznej spotkanie odbędzie się stacjonarnie lub zdalnie.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów oraz rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły). Chcemy wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły).

Obszar "Podejmowanie decyzji" jest dla nas najtrudniejszym z obszarów, gdyż powinniśmy popracować nad kilkoma aspektami. W lutym planujemy pierwsze spotkanie uczniów- rodziców i nauczycieli, planujemy przedstawić propozycje dotyczące spotkań, listę temtaów i zagadnień, które chcemy omówić lub nad którymi chcemy popracować. Poprzez sprawną komunikację pragniemy być parterami do rozmowy.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Planujemy w marcu przeprowadzić dyskusje klasowe dotyczące motywacji do nauki, następnie w kwietniu zorganizujemy spotkanie szkolne,aby w szerszym gronie przedyskutować,

o tym co nas motywuje do nauki. Zgromadzone wnioski zostaną umieszczone na fb szkoły i w zakładce Samorząd Uczniowski na stronie szkoły. Chcielibyśmy nagrać spot "reklamujący" sposoby/metody/techniki motywacji do nauki. Ważnym elementem realizacji tego obszaru będa rozmowy z nauczycielami, podczas których przedstawimy nasze wnioski dotyczace motywacji.