Plan działań

• WYBITNA RELACJA

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 15.01.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Przeprowadzamy wybory na przewodniczącego SU, które są poprzedzone debatą, aby uczniowie lepiej mogli poznać swoich kandydatów. Debata zostanie nagrana, a następnie opublikowana na szkolnym fanpage'u, tak aby każdy uczeń mógł mieć do niej dostęp. W komisji wyborczej zasiądzie przynajmniej jeden z członków naszego zespołu projektowego.

Termin: październik 2020

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
5. Przygotowujemy film instruktażowy lub grafikę pokazującą jak korzystać z wybranego narzędzia ułatwiającego naukę/pracę/komunikację.

Chcemy przygotować serię grafik przybliżających sposób korzystania z platformy Microsoft Teams, na której odbywa się nasze nauczanie zdalne. Planujemy także wykonać grafiki dotyczące różnych narzędzi, które ułatwią uczniom skuteczną naukę i pracę.

Termin: luty 2021

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Planujemy przeprowadzić spotkanie on-line z nauczycielem naszej szkoły na temat neuropedagogiki i nowatorskich metod nauczania dla uczniów i nauczycieli naszego liceum.

Termin: luty 2021

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).

Wybór zadania sprawia nam pewną trudność, ponieważ nasz zespół projektowy nie reprezentuje SU i nie mamy aż tak dużej władzy decyzyjnej. Myślimy nad nawiązaniem współpracy z SU, ale jeszcze nie wiemy, co z tym zrobić, szczególnie że funkcjonowanie Samorządu i współpraca z nim są w obecnej sytuacji utrudnione.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Najpierw chcemy przygotować ankietę dotyczącą uczenia się i motywacji do nauki, która będzie dostępna dla wszystkich uczniów. Następnie zaprosimy chętne osoby do dyskusji na te same tematy, a wnioski z obu badań zbierzemy razem i przedstawimy dyrekcji i nauczycielom.

marzec-kwiecień 2021