Wybory na przewodniczącego szkoły w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 14.01.2021

Kiedy odbyły się wybory?
Debata wyborcza odbyła się 6 października, a same wybory 9 października 2020 roku.

Po zgłoszeniu się kandydatów na przewodniczącego szkoły, osoby te wzięły udział w debacie, dzięki której mogli oni przedstawić swoje programy działań w ramach roli przewodniczącego. Debaty zostały zamieszczone na Facebooku szkoły. Następnie odbyło się głosowanie, gdzie uczniowie anonimowo oddawali głos na swojego faworyta. Jeszcze tego samego dnia odbyło się liczenie głosów, w którym brały udział osoby uczestniczące w projekcie.

Uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego.

Wybory odbyły się bez większych trudności/problemów.

Na pewno ważne było dla nas zapoznanie się bliżej z procesem demokratycznego wybierania swoich przedstawicieli. Dla kilku członków zespołu był to pierwszy raz, gdy organizowali oni wybory.
Pliki dokumentujące realizację wyzwania: