Wyzwania do realizacji w r. szk. 2020/2021

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 08.01.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

TERMIN: wrzesień - październik 2020

KAMPANIA WYBORCZA: 17.09.2020 - 13.10.2020

W tym roku szkolnym w skład Rady SU wejdą przedstawiciele wszystkich poziomów klas 4-8. Zadaniem samorządów klasowych klas 4-8 jest wybrać wspólnie w swojej klasie kandydata do Rady SU, który będzie godnie reprezentował daną klasę oraz inne klasy z danego poziomu klas na forum szkoły i skutecznie dbał o interesy uczniów, dlatego też samorząd klasowy danego oddziału powinien pomóc swojemu kandydatowi zdobyć sympatię i zaufanie innych uczniów w szkole, aby oddali na niego swój głos podczas wyborów. W tym celu wszystkie klasy 4-8 powinny opracować wspólnie, np. w ramach lekcji wychowawczych program wyborczy swojego kandydata i samodzielnie zorganizować kampanię wyborczą promującą swojego reprezentanta online na stronie szkoły. Może to być ulotka informacyjna, prezentacja multimedialna, nagranie audiowizualne itp..

WYBORY DO NOWEJ RADY SU KLAS 4-8: 14.10.2020

• powołanie przez członków poprzedniej Rady SU w porozumieniu z Opiekunami SU Komisji Wyborczej spośród uczniów klas 8;
  • ogłoszenie wyborów na stronie szkoły i umieszczenie informacji o zasadach kampanii wyborczej oraz terminie wyborów;
  • kampania wyborcza online lub offline z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego z powodu pandemii COVID-19;
  • organizacja wyborów na terenie szkoły w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły i Opiekunami SU - przygotowanie materiałów (karty do głosowania, protokół z wyborów, urny wyborcze itp.), uzgodnienie z dorosłymi terminu i harmonogramu wyborów oraz sposobu przeprowadzenia wyborów z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego;
  • przeprowadzenie wyborów zgodnie z harmonogramem wyborów;
  • ogłoszenie wyników wyborów na stronie szkoły.
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

TERMIN: do końca r. szk. 2020/2021

"K@ZIK" - chcemy stworzyć nieregularnik uczniowski, czyli biuletyn informacyjny SU lub gazetkę internetową SU na platformie Junior Media lub na szkolnej platformie Teams, którym zajmie się odpowiedzialnie powołany przez nas zespół redakcyjny.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

TERMIN: listopad - grudzień 2020

DEBATA SU "Nasze potrzeby i ograniczenia - organizacja pracy SU na platformie Teams" - diagnoza potrzeb uczniów w okresie pandemii COVID-19 w formie debaty SU online.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).

TERMIN: do końca r. szk. 2020/2021

Nie wiemy jeszcze jaką ważną decyzję moglibyśmy podjąć, ale na pewno bardzo chcemy mieć realny wpływ na to, co się dzieje w szkole. Planujemy podjąć mediacje w tej sprawie z Opiekunami SU i Dyrekcją Szkoły.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

TERMIN: do końca r. szk. 2020/2021

DEBATA SU online lub offline oraz/lub ANKIETA w aplikacji Forms, a także rozmowy z wykorzystaniem mediów społecznościowych z przedstawicielami poszczególnych klas - badanie będzie dotyczyć sposobów oceniania nas podczas e-nauki i być może w tej kwestii podejmiemy jakąś ważną decyzję w porozumieniu z dorosłymi: dyrekcją, nauczycielami, rodzicami.