Plan działania Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 04.01.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Realizacja - koniec lutego 2021

Spotkać się z Rzecznikiem Praw Ucznia oraz z nauczycielem w samorządzie, aby dowiedzieć się co możemy zmienić i bardziej zagłębić się w temat. Potem dokonać zmian w regulaminie według nas

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Realizacja - koniec marca 2021

Zorganizować spotkania z miesiąc, w których uczestniczyłaby przewodniczącą szkoły, jedna osoba z projektu (będziemy się zmieniać) oraz dyrekcja

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

Realizacja - połowa kwietnia

Zorganizować dzień i noc integracyjną. Noc byłaby grą horrorową dla klas 7 - 8, a w dzień gra w milionerów dla klas 4 - 6 oraz kino z przekąskami dla klas 1- 3

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów oraz rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły). Chcemy wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły).

Realizacja - początek marca 2021

Wybrać przedstawicieli każdej z grup i zacząć organizować spotkania raz w miesiącu

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Realizacja - początek lutego 2021

Przeprowadzimy ankietę a potem ewentualnie zorganizujemy spotkanie, aby omówić jeszcze jakieś kwestie

Przedstawienie wniosków nauczycielom i opracowanie propozycji - połowa lutego 2021