WYBORY I KWESTIE FORMALNE - ZS W ZBRACHLINIE

Wybory i kwestie formalne: "4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU, dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą."

Dodano: 30.12.2020

W październiku bieżącego roku został powołany zespół projektowy, który w celu sprawniejszej komunikacji stworzył grupę na messengerze. Do 26 października spotykaliśmy się w szkole, późnej ze względu na zdalne nauczanie komunikacja odbywała się drogą internetową. Dokonaliśmy analizy obecnego regulaminu SU w ramach zespołu projektowego pod kierunkiem naszego opiekuna. Przeanalizowaliśmy przykładowe regulaminy SU z innych szkół, a także dokumenty prawne (art.55 ustawy o systemie oświaty z dn. 7 września 1991 r. - Dz.U. z 1991 r., nr 95, poz. 425 z późn. zm., Statut Szkoły). Przejrzeliśmy informacje na stronach internetowych CEO (www.samorzad.ceo.org.pl/material/jak-napisac-regulamin-samorzadu-uczniowskiego www.samorzad.ceo.org.pl/material/wzor-regulaminu-samorzadu-uczniowskiego www.portaloswiatowy.pl/wspolpraca-szkoly-z-organami/regulamin-samorzadu-uczniowskiego-9999.html ).Ten materiał był dla nas najbardziej pomocny. Staraliśmy się zaangażować do pracy jak największą liczbę uczniów naszej szkoły. Przeprowadziliśmy konsultacje, zbieraliśmy pomysły do nowego regulaminu od uczniów poprzez wychowawców. W tych działaniach pomógł nam opiekun projektu, który kontaktował się z nauczycielami poprzez platformę Moodle oraz dziennik elektroniczny. Po zebraniu wszystkich możliwych propozycji i opinii zespół zadaniowy stworzył projekt regulaminu, który przekazał do konsultacji opiekunowi. Na ostatnim spotkaniu zespołu dokonano ostatecznych poprawek. Gotowy dokument został przekazany do akceptacji dyrektorowi szkoły. Dyrektor zatwierdził Regulamin Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Zbrachlinie.

W realizacji tego zadania, spoza zespołu projektowego, byli zaangażowani członkowie SU, inni uczniowie szkoły - przedstawiciele klas 4-8, wychowawcy klas, dyrektor.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:
Kontakt z dużą ilością uczniów był utrudniony ze względu na możliwość komunikowania się wyłącznie drogą internetową (sytuacja związana z COVID- em). Nie do wszystkich uczniów udało się dotrzeć, jak to wcześniej założyliśmy, a tym samym pozyskać od nich informacje. (Linki związane z realizację zadania umieściliśmy w treści przebiegu realizacji zadania, w innym miejscu z niewiadomych dla nas przyczyn nie można było możliwe zaakceptowanie całości zapisu).
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Mimo utrudnień w przekazie i pozyskiwaniu informacji, danych, opinii udało się zmodyfikować stary Regulamin SU, który nie był w pełni dostosowany do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Jesteśmy dumni z naszej pracy :)