Plan działania naszego zespołu SP 35 Gdynia

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 23.12.2020

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Określamy jasną ordynację wyborczą, aktualizujemy regulamin- GRUDZIEŃ 2020

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Zmieniamy skrzynkę zaufania na skrzynkę wiadomości, tworzymy plakaty dla wszystkich klas jak korzystać z nowego kanału komunikacji- jak, kiedy i do kogo- STYCZEŃ 2021

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Jeśli pozostanie edukacja zdalna spróbujemy przy pmocy aplikacji np answergarden online zebrać informacje od uczniów. Jeśli wrócimy do szkoły i stacjonarnie uda się przeprowadzić spotkania na lekcjach wychowawczych przy pomocy metod warsztatowych uzyskamy informacje od uczniów.- STYCZEŃ 2021/LUTY 2021

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów oraz rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły). Chcemy wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły).

Chcielibyśmy minimum 2 razy do roku spotkać się w przestrzeni szkoły z przedstawicielami Rodziców, Nauczycieli i Uczniów, aby razem podejmować decyzje w sprawach dla nas wszystkich istotnych. Luty 2021/Marzec 2021

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

W każdej klasie przeprowadzimy badanie na temat oceniania za co i w jakiej formie są oceniani uczniowie. (przy pomocy miękkich metod ewaluacji). Przygotujemy wnioski w formie ulotki dla nauczycieli. Kwiecień 2021