Plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 22.12.2020

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Analiza regulaminu Samorządu Uczniowskiego oraz ordynacji wyborczej, w celu uaktualnienia i dostosowania do potrzeb. Zadanie to planujemy wykonać zdalnie podczas ferii w styczniu 2021 poprzez aplikacje teams, gdzie may założony zespół SU.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

W tym obszarze chcemy założyć profil SU na Instagramie, a którym będziemy umieszczać zdjęcia ze szkolnych wydarzeń oraz wspomnienia tego co się kiedyś działo szczególnie teraz w czasie kiedy nie możemy się ze sobą kontaktować w normalnej rzeczywistości.

Planowany czas powstania to ferie zimowe 2021 styczeń

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Zastanawiamy się nad przeprowadzeniem diagnozy potrzeb i zainteresowań uczniów, która chcielibyśmy rozpocząć ok. 18.01.2021. Zastanawiamy się nad sposobem jej przeprowadzenia w okresie nauki zdalnej. Być może będziemy musieli to wyzwanie przenieść na czas kiedy nauka będzie już w realu

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Mamy pomysł na zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na potrzeby uczniów. Chcemy stworzyć projekt dotyczący urządzenia miejsca dla uczniów. Obecna strefa relaksu jest już zbyt mała. Na początku chcemy jednak zapytać poprzez ankietę uczniów gdzie taka strefa powinna się znaleźć i co obejmować.

Elementy tego wyzwania to:

• stworzenie ankiety
  • przeprowadzenie ankiety
  • wybór miejsca
  • opracowanie projektu
  • realizacja o ile będziemy mieli środki i wrócimy do nauki w realu

Realizację zakładamy do maja 2021

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Chcemy przeprowadzić ankietę, w której zapytamy się uczniów i uczennice czy rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach również w czasie zdalnej nauki. Ankieta będzie stworzona w formularzu forms i rozesłana do wszystkich uczniów poprzez e-dziennik.

Po otrzymaniu wyników przedstawimy je dyrekcji i radzie padagogicznej w formie elektronicznej