Plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 16.12.2020

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Chciałybyśmy się zająć nowelizacją regulaminu SU, dostosować go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole oraz zawrzeć zasady i procedury demokratycznej ordynacji wyborczej. Planujemy spotkanie grupy projektowej, po przeprowadzonych wyborach do Samorządu Uczniowskiego i przeredagowanie krok po kroku dotychczasowych zapisów regulaminu. Załączymy podpunkty dotyczące demokratycznej ordynacji i dodamy punkty uwzględniające pracę SU w trybie zdalnym. Termin realizacji październik 2020.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
5. Przygotowujemy film instruktażowy lub grafikę pokazującą jak korzystać z wybranego narzędzia ułatwiającego naukę/pracę/komunikację.

W tym obszarze mamy więcej działań do realizacji, ale ze względu na panującą sytuację chcemy pomóc zarówno uczniom jak i nauczycielom i przygotować krótki film instruktażowy pokazujący jak wykorzystać do nauki/pracy aplikację Canva. Jest ona szczególnie przydatna przy tworzeniu różnorodnych projektów, ma mnóstwo zalet. Filmik nagramy w styczniu 2021 roku.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Planujemy zaprosić do współpracy doradcę zawodowego, który przeprowadzi telekonfenecję z uczniami naszej szkoły oraz ich rodzicami. Temat spotkania online będzie poświęcony ścieżkom zawodowym, podejmowaniu dobrych decyzji, strategii, którymi należy sie kierować podczas wybory zawodu. Realizacja tego działania przewidziana jest na luty 2021. Ponadto, w marcu 2021 chcemy zaprosić społeczność uczniowską do webinarium z przedstawicielką branży "beauty", która zgłębi tajniki pracy kosmetologa w dziejszych czasach.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów oraz rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły). Chcemy wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły).

Na przełomie stycznia i lutego 2021 chcemy założyć prywatny fanpage (forum) SU na portalu społecznościowym, do którego zaprosimy całą społeczność uczniowską z rodzicami i nauczycielami. Dzięki temu, będziemy mogli na bieżąco dzielić się swoimi pomysłami działań, które pomogą rozwijać naszą samorządność w szkole. Będziemy wspólnie analizować, dyskutować o bieżących sprawach szkolnych oraz udzielać sobie porad w ważnych dla nas kwiestiach.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Chciałybyśmy zbadać, czy uczniowie wiedzą, za co i jak są oceniani. W tym celu chcemy przeprowadzić ankietę online, która podpowie nam, co należy jeszcze wytłumaczyć koleżankom i kolegom ze szkoły. Wyniki i wnioski z ankiet przestawimy podczas szkolnej debaty, a nauczycielom przestawimy konkretne propozycje działań, które można wprowadzić w życie. Panowany termin wykonania wyzwania to kwiecień 2021.