Potrzeby i zainteresowania

Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."

Dodano: 16.12.2020

0

1

Galeria zdjęć

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Przygotowując się do realizacji tego zadania zaplanowałyśmy spotkania we wszystkich klasach i rozmowy z uczniami na temat ich potrzeb i zainteresowań. W związku z zaistniałą sytuacją musiałyśmy zmodyfikować nasz pomysł. Opiekunowie grupy projektowej poprosili więc wychowawców, aby w ramach lekcji wychowawczych przeprowadzili - na podstawie naszego scenariusza - dyskusje na interesujący nas temat. Z uczniami najmłodszych klas spotkałyśmy się "osobiście" przez platformę Teams. Dodatkowo wystosowałyśmy zaproszenie na spotkanie dla wszystkich uczniów "z pomysłami", które odbyło się platformie.



Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

W realizację wyzwania byli zaangażowani wychowawcy wszystkich klas, opiekunowie Uczniowskiej Rady Szkolnej, uczniowie naszej szkoły.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Największym problemem było przejście na nauczanie zdalne, co utrudniło nam kontakt z innymi uczniami. Kłopotliwa była także komunikacja - przekazywanie informacji o projekcie i podejmowanych działaniach (informacje zamieszczałyśmy tylko na stronie internetowej szkoły i platformie).

Planowałyśmy spotkania w klasach i kampanię informacyjną na korytarzach szkolnych (gazetki, plakaty, ogłoszenia).



Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Cieszymy się, że do realizacji naszego działania zaangażowałyśmy całą społeczność szkolną. Wszyscy uczniowie mieli możliwość wyrażenia swojej opinii, przekazania swoich pomysłów. Analizując zwrócone materiały udało nam się wyciągnąć wnioski i od razu przystąpić do realizacji najpopularniejszych pomysłów. Przygotowałyśmy "skrzynkę potrzeb i zainteresowań", która zostanie umieszczona na korytarzu szkolnym. Przekazane tą drogą informacje będziemy na bieżąco analizować. Na prośbę uczniów na stronie internetowej szkoły, w zakładce Samorząd Uczniowski umieściłyśmy adres skrzynki mailowej, przez którą uczniowie mogą się z nami kontaktować. Za nasz sukces uważamy też stworzenie "listy pomysłów uczniowskich", których realizację przedyskutujemy z Panią Dyrektor po powrocie do szkoły. W sferze przygotowania jest pomysł utworzenia na platformie Teams kanału, przez który Uczniowska Rada Szkolna będzie mogła kontaktować się z całą społecznością szkolną.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania
Inne pliki związane z realizacją wyzwania

Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
22.12.2020 10:57

Świetnie, gratuluję!

Udało wam się spotkać osobiście z klasami 1-3, to bardzo ważne, aby informować ich również o działającym SU, zarażać dobrymi praktykami, jako najmłodsi w szkole ważne aby ich uwagi był brane pod uwagę.
Akcja reakcja, jest wynik ze spotkania jest odpowiedź, skrzynka potrzeb i zainteresowań, spotkanie z Panią Dyrektor na bieżąco.
Pomysł z kanałem do komunikacji!Bomba!
Zastanówcie się, dopytajcie...przeanalizujcie
Czy do informowania uczniów można również wykorzystać e-dziennik?