plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 16.12.2020

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

i obszar 3,

Zorganizowanie wyborów.

Wybory planujemy przeprowadzić w formie online, za pośrednictwem google forms, poprzedzając je przygotowaniem przez kandydatów plakatów wyborczych oraz filmików zachęcających do głosowania. Pomocy udzielą nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie samorządu.

Przygotowanie i przeprowadzenie prezentacji na temat demokracji dla uczniów klas 1-4.

Chcemy zaznajomić młodszych uczniów z prawami i obowiązkami obywatela, czym jest demokracja itp. Prezentacja odbędzie się w formie online, wzbogacimy ją filmem z youtube. Pomogą nam opiekunowie samorządu oraz wychowawcy klas 1-3.

Październik - Grudzień 2020

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Stworzenie internetowego kanału do komunikacji - być może będziemy spotykać się regularnie online za pośrednictwem spotkań na google meet. Podczas tych spotkań uczniowie będą mogli kierować do samorządu i siebie wzajemnie jakieś prośby, może wspólnie realizować jakieś inicjatywy, pomagać sobie.

Pomogą nam opiekunowie samorządu.

Styczeń 2021

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

i obszar 4.

Warsztaty online „Uczeń Uczniowi…” - uczniowie jako pasjonaci i eksperci dla innych uczniów w ciągu jednego dnia poprowadzą ciekawe warsztaty dla siebie nawzajem, inspirując się wzajemnie i urozmaicając sobie czas.

Pomogą nam opiekunowie samorządu, inni - chętni uczniowie, nauczyciele i dyrekcja.

Warsztaty/Wystąpienie eksperta/inspiratora/mówcy na dany temat - naradzimy się, zapytamy naszą szkołę co ich interesuje i w jakich zajęciach chcieliby wziąć udział i znajdziemy osobę, która będzie chciała podzielić się z uczniami z poszczególnych klas swoją wiedzą i pasją.

Pomogą nam nauczyciele, opiekunowie samorządu, rodzice, dyrekcja i inni uczniowie.

Luty/Marzec 2021

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

i obszar 4.

Zaaranżowanie jakiejś szkolnej przestrzeni i stworzenie w niej kącika przyjaznego uczniom. Zaprojektujemy tę przestrzeń, zbierzemy grupę, która będzie chciała zająć się dekoracją i wspólnie przeprowadzimy zmianę.

Pomogą nam właścicielka szkoły, dyrekcja, opiekunowie samorządu szkolnego, rodzice i inni uczniowie.

Przedstawienie klasom projektu budżetu partycypacyjnego, który można przeznaczyć na prace związane z dekoracją miejsca - przygotujemy taki projekt i będziemy kontaktować się z klasami i ich wychowawcami (we wcześniejszym porozumieniu z dyrekcją i rodzicami) aby wcielić go w życie.

Pomona nam wychowawcy, dyrekcja, rodzice, właścicielka szkoły, opiekunowie samorządu.

Kwiecień 2021

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

i obszar 4.

Dyskuje i warsztaty w klasach na temat motywacji - jako team Szkoły Demokracji przeprowadzimy takie warsztaty we wszystkich klasach i odkryjemy co motywuje poszczególne klasy, grupy wiekowe i nauczycieli. Takie zajęcia będziemy realizować w wersji online lub "na żywo", używając gier, zabaw, filmików. Pomogą nam opiekunowie samorządu.

Korepetycje online dla potrzebujących wsparcia uczniów prowadzone przez innych uczniów przez cały maj - wyodrębnimy w szkole chętnych uczniów, którzy chcieliby pomagać innym, przygotujemy spotkania na google meet, które będziemy promować, tak aby osoby potrzebujące pomocy w ramach jakiegoś przedmiotu mogły ją uzyskać.

Pomogą nam wychowawcy, opiekunowie samorządu oraz inni uczniowie.