Wideo - gazetka - sekcja informacje Rady Samorządu Uczniowskiego

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 15.12.2020

1. Rada Samorządu Uczniowskiego przeszła szkolenie z programu Canva.com.
  2. Wszystkie informacje o konkursach i programach organizowanych przez RSU były wyświetlane na szkolnej wideo - gazetce.
  3. Od momentu przejścia na edukację zdalną przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego komunikują się z pozostałymi uczniami za pomocą grup klasowych na Facebooku oraz poprzez szkolną stronę FB. Ponieważ w Radzie SU są uczennice z klas V - VIII - to one właśnie komunikują się ze swoimi klasami. Wyjątek stanowi klasa IV, gdzie łączy się z nimi koleżanka z klasy V. Jest to doskonałe wyjście, ponieważ uczniowie mają zaufanie do swoich rówieśników i faktycznie nie tylko są odbiorcami informacji, ale również nadawcami. Przykładem tego była diagnoza problemów i potrzeb uczniów w edukacji zdalnej przeprowadzona przez SU:

1. Do współpracy zaangażowaliśmy nauczyciela matematyki/chemii/fizyki, który jest odpowiedzialny za prowadzenie wideo - gazetki.
  2. W realizację konkursów ogłaszanych przez RSU mogli się włączyć wszyscy uczniowie szkoły niezależnie od wieku.
  3. Przy obchodach 11 listopada wiersz czytali chętni uczniowie klas IV - VIII.

Najtrudniejsza okazała się komunikacja w czasach zdalnej edukacji. RSU zdążyła ogłosić jeden z konkursów, a chwilę potem ogłoszono przerwę związaną ze zdalną edukacją i nie udało się go rozstrzygnąć, gdyż nie wszystkie prace konkursowe wpłynęły.

1. Naszym sukcesem jest zaangażowanie wszystkich uczniów w przygotowanie Kartki dla Nauczyciela z okazji Święta KEN. Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali kartki własnoręcznie przygotowane przez uczniów. Najciekawsze prace zostały wyróżnione i zaprezentowane na wideo - gazetce.
  2. Przeprowadziliśmy też rekrutację do Projektu CEO "Młodzi w Akcji - Architekci Przyszłości"
  3. W ramach edukacji zdalnej udało się zorganizować obchody Święta Odzyskania Niepodległości poprzez wspólne czytanie wiersza Adama Mickiewicza "Śmierć Pułkownika"