Wybory do samorządu uczniowskiego

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 15.12.2020

Kiedy odbyły się wybory?
Wybory w naszej szkole odbyły się 30 września 2020 roku

Do 20 września trwały zgłoszenia do samorządu uczniowskiego. Chętni uczniowie mieli stworzyć plakat ze swoim zdjęciem oraz programem wyborczym. Do wyborów przystąpiło 4 uczniów. Od 21 do 29 września trwała kampania wyborcza. Uczniowie w trakcie przerw lekcyjnych mogli nawoływać innych do głosowania na siebie. Kandydaci przygotowali ulotki, które rozdawali społeczności szkolnej. 29 września odbyła się debata wyborcza, podczas której uczniowie mogli jeszcze lepiej poznać swoich kandydatów. Pytania do debaty przygotował opiekun samorządu szkolnego. Dekoracje oraz mównice przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami podczas pobytu w świetlicy szkolnej.30 września odbyły się wybory. Uczniowie mogli oddać głos na swojego faworyta na uprzednio przygotowanych kartach wyborczych. W skład komisji wchodziło dwóch uczniów oraz dwóch nauczycieli.Wybory były równe, tajne, powszechne, bezpośrednie i większościowe. Prawo do głosowania mieli wszyscy uczniowie klas 1-8. W naszej szkole odbyło się również głosowanie korespondencyjne. Osoby nieobecne mogły zagłosować za pomocą dziennika elektronicznego. Frekwencja była bardzo wysoka ponieważ wynosiła 97% głosujących. Po przeliczeniu głosów przez komisję został wyłoniony zwycięzca i nowy przedstawiciel SU. Decyzją 42% uczniów przewodniczącą samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021 została Iga z klasy 6. Następnego dnia odbyło się uroczyste mianowanie na stanowiska.

Nauczyciele i uczniowie będący w komisji

Nie mieliśmy kłopotów z realizacją wyzwania.

Frekwencja wyborcza była bardzo wysoka, wynosiła 97 %