Relacja z wyzwania: wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.
Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."
status:
zaakceptowana
ostatnia zmiana statusu:
2021-01-04 12:16
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:
We wrześniu 2020 roku postanowiliśmy utworzyć grupę Samorządu Uczniowskiego na platformie Microsoft Teams. Platforma ta nie ma ograniczeń wiekowych, więc każdy uczeń naszej szkoły ma do niej dostęp. Klasy zostały poinformowane o istnieniu takiej grupy oraz o sposobie jej działania na godzinach wychowawczych. Oczywiście nie tylko przedstawiciele klas mają kontakt z władzami SU. Każdy uczeń może wysłać prywatną wiadomość do przewodniczących szkoły i mieć pewność, że zostanie ona przedyskutowana na spotkaniu.
Spotkania Samorządu Uczniowskiego odbywają się minimum raz w tygodniu (czasem częściej w zależności od potrzeb) niezależnie czy nauczenie odbywa się zdalnie czy też stacjonarnie. Biorą w nich udział przewodniczący szkoły, opiekunowie SU oraz przedstawiciele klas 4 - 8. Na zebraniach zgłaszane są wcześniej zebrane w klasach pomysły, uwagi i propozycje. Następnie dyskutujemy czy to co zostało zgłoszone jest zgodne z regulaminem szkoły oraz to w jaki sposób możemy zrealizować podane projekty. Przydzielamy poszczególne zadania i ustalam dokładne terminy ich wykonania.
Wszystkie informacje ze spotkań przekazywane są uczniom na godzinach wychowawczych, aby wiedzieli co dzieje się w szkole i mogli coś doradzić czy pomóc w realizacji projektu.
Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?
W realizację wyzwania zaangażowani byli Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz jego przedstawiciele.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?
Trudność w realizacji wyzwania sprawiło nam to, aby poinformować wszystkich uczniów o powstaniu grupy, na której mogą zgłaszać swoje pomysły. Znaleźliśmy rozwiązanie w jaki sposób możemy dotrzeć do wszystkich i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?
Uważamy, że sukcesem związanym z realizacją tego wyzwania jest to, że nasza grupa jest bardzo aktywna oraz to jak bardzo zaangażowani w życie samorządu są uczniowie naszej szkoły.